Domů » Bleskovky » Samsung údajně připravuje chytré hodinky nezávislé na mobilním telefonu

Samsung údajně připravuje chytré hodinky nezávislé na mobilním telefonu

V tomto týdnu jste si mohli přečíst naši recenzi hodinek Gear 2 respektive Gear 2 Neo, které Samsung vybavil operačním systémem Tizen, přičemž většinu jejich funkcí obstarává mobilní telefon korejského výrobce, na němž běží Android. Podle deníku Wall Street Journal bychom se však brzy mohli dočkat zcela samostatných hodidek, nezávislých na spárovaném mobilním telefonu.

  

Tyto hodinky mají být vybaveny slotem na SIM kartu a schopné samostaně zprostředkovávat hovory, SMS nebo emailovou komunikaci a kromě klasických telefonních funckí by se do jejich těla měl vejít fotoaparát, hudební přehrávač nebo rozličné senzory například pro měření srdeční aktivity. Operačním systémem by měl být Tizen, stejně jako v hodinkách Gear.

 

V současné době mají probíhat rozhovory mezi zástupci korejského giganta a americkými, korejskými a evropskými operátory, odhalení by se mělo odehrát na přelomu června a července. Pokud se tedy tato spekulace potvrdí, je před námi zhruba měsíc čekání do jejich oficiálního představení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. rob (neregistrovaný)

    Konečně! Hodinky závislé na telefonu jsou pro mě k ničemu. Potřebuji nějaké, které zastanou funkci mobilu alespoň voláním a čtením sms. Když jdu ven se psem, tak si mobil neberu, stejně tak když jdu běhat a i u vás by se našli určitě další aktivity, u kterých mobil nenosíte ale hovor by jste rádi vyřídili.. A na rychlé vyřízení telefonátu si myslím, že je tato technologie naprosto dostačující.

    Ještě aby je udělali trochu bytelnější i na plavání apod. a nedám je z ruky. Takové lepší G-Shocky :-) Jen mám pocit, že to zase zmrví miliony dalšími nepodstatnými funkcemi – prohlížení obrázků, fotoaparát a podobné srandy :((

    • Když jdu ven se psem nebo si zaběhat, to jsou přesně ty vzácné chvilky, kdy je od těhle kravinek pokoj…:)

  2. jiří myšička (neregistrovaný)

    A jak se to bude řešit? Klonovat simky všichni operátoři odmítají, navíc ani tak nelze provozovat najednou obě. Takže se mi někdo nedovolá na moje osobní číslo, na drubé a tak si řekne ok, zkusím to na hodinky? :D Děsivá představa..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).