Domů » Bleskovky » Samsung si v Austrálii kvůli chybným mapám opět utahuje z Applu

Samsung si v Austrálii kvůli chybným mapám opět utahuje z Applu

Pokud alespoň trochu sledujete svět mobilního průmyslu, nemohlo vás minout soupeření mezi americkým Applem a jihokorejským Samsungem. V těchto dnech se bojiště tohoto konfliktu přesunulo do Austrálie, kde se navigaci od Applu nepovedlo správně navést dvojici do míst, kam měla původně namířeno. Navigace motoristy zavedla doprostřed národního parku Murray Sunset, kde zůstali s prázdnou pneumatikou, navíc bez vody a jídla. Nakonec byli po pěti hodinách zachráněni australskou policií. Ta dokonce později vydala oficiální prohlášení, ve kterém informuje, že mapy od Applu nedoporučuje používat, protože jsou životu nebezpečné.

Této příhody se ihned chytil Samsung, který ji využil k propagaci svých produktů. Nejprve zaparkoval auto Volkswagen Van, očividně mířící na pláž, ke stanici Southern Cross Station v Melbourne.  Následoval zašpiněný Nissan Patrol 4WD, který byl umístěn na náměstí v Sydney. Oběma vozům sekundovala deska s textem: „Jejda, raději měli dostat Samsung Galaxy SIII. Získejte navigaci, které můžete důvěřovat.“

Toto ovšem není první provokativní chování tohoto asijského giganta. V dubnu byl Samsung podezříván z organizace flashmobu (náhodně vypadající, ovšem dříve domluvené taneční vystoupení) před Apple Store a pak tu také byla iSheep reklama, která byla zvolenou nejlepší technologickou reklamou roku 2012. 

Zdroj

Richard Bláha

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments