Domů » Bleskovky » Samsung si v Austrálii kvůli chybným mapám opět utahuje z Applu

Samsung si v Austrálii kvůli chybným mapám opět utahuje z Applu

Pokud alespoň trochu sledujete svět mobilního průmyslu, nemohlo vás minout soupeření mezi americkým Applem a jihokorejským Samsungem. V těchto dnech se bojiště tohoto konfliktu přesunulo do Austrálie, kde se navigaci od Applu nepovedlo správně navést dvojici do míst, kam měla původně namířeno. Navigace motoristy zavedla doprostřed národního parku Murray Sunset, kde zůstali s prázdnou pneumatikou, navíc bez vody a jídla. Nakonec byli po pěti hodinách zachráněni australskou policií. Ta dokonce později vydala oficiální prohlášení, ve kterém informuje, že mapy od Applu nedoporučuje používat, protože jsou životu nebezpečné.

Této příhody se ihned chytil Samsung, který ji využil k propagaci svých produktů. Nejprve zaparkoval auto Volkswagen Van, očividně mířící na pláž, ke stanici Southern Cross Station v Melbourne.  Následoval zašpiněný Nissan Patrol 4WD, který byl umístěn na náměstí v Sydney. Oběma vozům sekundovala deska s textem: „Jejda, raději měli dostat Samsung Galaxy SIII. Získejte navigaci, které můžete důvěřovat.“

Toto ovšem není první provokativní chování tohoto asijského giganta. V dubnu byl Samsung podezříván z organizace flashmobu (náhodně vypadající, ovšem dříve domluvené taneční vystoupení) před Apple Store a pak tu také byla iSheep reklama, která byla zvolenou nejlepší technologickou reklamou roku 2012. 

Zdroj

Richard Bláha

5 komentářů

  1. Samsung vazne vali! :-D Sranda musi byt.

  2. Lister0 (neregistrovaný)

    Ježíš to je nuda. Nápad zajímavý, provedené divně. Ta druhá fotka s volkswagenem vypadá hodně jako nepovedená fotomontáž.

  3. Petr (neregistrovaný)

    Mám dotaz, když si budu kupovat jenom výrobky Samsungu tak jsem sSheep? Přijde mi to padlé na hlavu.

  4. Boris (neregistrovaný)

    reklama je to hbita, to se musi nechat. Nicmene, by me zajimalo, ktery „profik“, to tak „pekne“ z te anglictiny prelozil?? Zkuste to priste spravne a v druhe casti vic lidsky. HAVE GOT v tomto smyslu rozhodne neznamena „MELI DOSTAT“, ale prvni veta mela byt prelozena: „Jejda (dejme tomu), mel jsem mit SGS III. A druha veta muze byt vic lidsky (a marketingove) „PORIDTE SI NAVIGACI, KTERE MUZETE DUVEROVAT“. Nejsem anglicky filolog, ale ono to hrozne bilo do oci :) zatim….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).