Domů » Bleskovky » Samsung si patentoval telefon s odvážným designem. Dočkáme se jeho realizace?

Samsung si patentoval telefon s odvážným designem. Dočkáme se jeho realizace?

Korejský Samsung začal ohýbat displeje okolo hran v roce 2014, kdy představil smartphone Galaxy Note edge, od té doby využívá zahnutého displeje prakticky u všech svých vlajkových smartphonů. Zakřivení se stalo víceméně pouze estetickou záležitostí, která ještě umocňuje dojem z „bezrámečkovosti“ telefonu. Korejský gigant navíc uvažuje, že tuto technologii posune ještě o krůček dál.

samsung edge
zdroj obrázku: LetsGoDigital

Displej ohnutý přes všechny hrany

Podle patentové přihlášky, kterou si Samsung podal v Číně v červenci loňského roku, je ve hře smartphone, jehož displej přetéká přes všechny čtyři hrany čelní strany. S podobným řešením jako první přišla společnost Huawei u aktuálního vlajkového smartphonu P40 Pro, ovšem Samsung se chce ve svém řešením zcela vyhnout rámečkům nad a pod displejem a dotáhnout zobrazovač na všech stranách až „za roh“. Jedinou výjimkou se mají stát samotné rohy, které jsou nejzranitelnější součástí telefonu, a proto Samsung zvažuje použít na ně kov.

samsung edge 1
zdroj obrázku: LetsGoDigital

Kvůli zakřivení skla se na telefonu nachází výrazně méně prostoru pro postranní tlačítka a na USB-C port, ovšem jak dokazují rendery vytvořené spoluprací mezi LetsGoDigital a ConceptCreator, místo na tyto součástí by se najít mohlo. Jedinou absentující součástí je tak selfie kamerka, která by se patrně musela schovat do displeje, popř. jeho kruhového výřezu.

Zda Samsung hodlá patentované řešení použít u některého z budoucích vlajkových smartphonů, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
základstejné rámečky
Anonym
základstejné rámečky
Offline

myslim ze budoucnost a jedine rozumne reseni je displej bez zahnuti a se stejnymi ramecky okolo displeje cca 1 – 2 mm velkymi. ostatni napady jsou zcestne blbosti..

Peťa
Anonym
Peťa
Offline

Souhlas! Bohužel v dnešní době se na praktičnost moc nehraje. Dnes se hraje na marketing a na designové a technologické prvky se lákají zákazníci. Ono to nevypadá úplně špatně, ale po praktické stránce to žádnou výhodu nemá, ba naopak. Flat je prostě flat..

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Podobnou hovadinu udělal letos Huawei u P40 s tím asymetrickým rámečkem. Tohle fakt ne. Ale já už se zklamal v Samsungu dávno. Rok od roku horší a horší.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

A clovek by si myslel, ze s tim displejem uz nic horsiho nez notche, diry a brady neudelaj :D