Domů » Bleskovky » Samsung se chlubí: ohebný displej Galaxy Z Fold 2 má nejmenší poloměr zakřivení na světě

Samsung se chlubí: ohebný displej Galaxy Z Fold 2 má nejmenší poloměr zakřivení na světě

Dnes se na českém trhu začíná prodávat smartphone Samsung Galaxy Z Fold 2, který si v naší nedávné megarecenzi vysloužil výborné hodnocení. Samsung u tohoto telefonu odstranil téměř všechny nedostatky první generace, speciální péči věnoval vnitřnímu zobrazovači – ten si vysloužil větší úhlopříčku, vyšší odolnost a zvýšenou obnovovací frekvenci 120 Hz. Korejský gigant se v tomto týdnu pochlubil jedním „nej“ tohoto zobrazovače.

Samsung Galaxy Z Fold 2: unikátní displej, který přehnete téměř jako papír

Vnitřní displej Galaxy Z Fold 2 má v porovnání s konkurencí nejmenší poloměr zakřivení na světě, pouze 1,4 mm. Díky tomu je možné tento zobrazovač přehnout téměř jako papír, což se pozitivně odrazilo na menší mezeře v zavřeném stavu. Celý telefon bylo možné navrhnout tenčí a do mezery mezi oběma částmi displeje se dostává méně nečistot.

fold 1

Samsung se také pochlubil, že si jeho zobrazovač vysloužil od francouzské společnosti Bureau Veritas certifikaci, podle níž panel vydrží 200 tisíc ohnutí, a navíc vyzařuje pouze 6,5 procent modrého světla, což je nejméně na trhu.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Z Fold 2
Systém: Android 11
Rozměry: 159,2 × 128,2 × 6,9 mm (rozevřený), 159,2 × 15,7 - 16,8 × 68 mm (zavřený), Hmotnost: 282 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 865+
RAM: 12 GB LPDDR5, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,23" + 7,7", 816 × 2260 px, 2208 × 1768 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.8, OIS, Dual Pixel, PDAF
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý, 123˚, Dual Pixel AF
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, f/2.4, teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS, PDAF , Přední kamera: 10 Mpx (dvě kamery - vnitřní a vnější), f/2.2, 4K video, fixní focus
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Samsung Galaxy Z Fold 2 si můžete zakoupit od dnešního dne za cenu 55 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).