Domů » Bleskovky » Samsung Redwood: První informace o novince se systémem Tizen

Samsung Redwood: První informace o novince se systémem Tizen

Samsung před několika měsící zveřejnil své plány o uvedení smartphonu s operačním systémem Tizen, který by se měl objevit na pultech obchodů ještě v letošním roce. Tehdejší informace hovořily o zařízení, které bude svou výbavou zapadat do té nejvyšší kategorie, kam patří i současná vlajková loď výrobce Galaxy S4. Díky nejnovějším únikům můžeme potvrdit, že jihokoreský gigant skutečně pracuje na novém modelu. Tajemná novinka nese interní označení Redwood (GT-I8805) a podle všeho ji bude možné používat sítích 4G/LTE.

 

Ačkoliv úhlopříčka displeje je zatím velkou neznámou, tak podle souboru UAProf můžeme počítat s rozlišením 720 x 1280 pixelů. S jistotou též víme, že telefon bude pohánět procesor typu ARM Cortex A9 což lze zároveň považovat za zklamání ve srovnání s výkonnými procesory Cortex A15, které tepou ve špičkových smartphonech. Na základě těchto specifikací lze jednoduše vydedukovat, že se nebude rozhodně jednat o nijak extrémně nabušený kousek, jak nám Samsung původně sliboval. Rozuzlení celé situace by mohlo přijít již v srpnu či září, kdy se počítá s oficiálním představením.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments