Domů » Bleskovky » Samsung Redwood: První informace o novince se systémem Tizen

Samsung Redwood: První informace o novince se systémem Tizen

Samsung před několika měsící zveřejnil své plány o uvedení smartphonu s operačním systémem Tizen, který by se měl objevit na pultech obchodů ještě v letošním roce. Tehdejší informace hovořily o zařízení, které bude svou výbavou zapadat do té nejvyšší kategorie, kam patří i současná vlajková loď výrobce Galaxy S4. Díky nejnovějším únikům můžeme potvrdit, že jihokoreský gigant skutečně pracuje na novém modelu. Tajemná novinka nese interní označení Redwood (GT-I8805) a podle všeho ji bude možné používat sítích 4G/LTE.

 

Ačkoliv úhlopříčka displeje je zatím velkou neznámou, tak podle souboru UAProf můžeme počítat s rozlišením 720 x 1280 pixelů. S jistotou též víme, že telefon bude pohánět procesor typu ARM Cortex A9 což lze zároveň považovat za zklamání ve srovnání s výkonnými procesory Cortex A15, které tepou ve špičkových smartphonech. Na základě těchto specifikací lze jednoduše vydedukovat, že se nebude rozhodně jednat o nijak extrémně nabušený kousek, jak nám Samsung původně sliboval. Rozuzlení celé situace by mohlo přijít již v srpnu či září, kdy se počítá s oficiálním představením.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Chtěl jsem počkat na tizen ale neodolal jse S4, a podle toho jak to tak vypadá tak jsem asi udělal správně… Ještě je sice brzo na nějaké závěry ale podle toho má SAMSUNG asi strach z neůspěchu… BADA ho zklamala ale za to si SAMSUNG může sám protože nebyl schopen vytvořit dostatečné množství aplikací… Doufejme že se to s TIZENEM nebude opakovat, ale bez pořádného stroje se úspěch nedostaví… GO SAMSUNG GO…

  2. Já si myslím že ono to tak stejně bude stále, že na špici prostě zůstanou modely s názvem Galaxy čili zařízení s Androidem, pak dejme tomu že to budou modely ATIV s Windows Phone a až potom by to mohly být modely s TIZENEM.

  3. Když přišla BADA s WAVEM tak patřila téměř k tomu nejlepšímu od SAMSUNGU,(kvalitní materiály, podobná výbava jak v GALAXY S), teď příjde TIZEN s takovou výbavou ??? Bez pořádného telefonu jsou bez šancí…GO SAMSUNG GO…

    • suhlasim, Wave bolo poriadne zelezo so skvelym dizajnom za bezkonkurencnu cenu, len sa vykaslali na OS…toto ak bude stat viac ako 300 eur, tak nema sancu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).