Domů » Bleskovky » Samsung řadu Galaxy S21 nakonec osadí OLED displeji z vlastní dílny

Samsung řadu Galaxy S21 nakonec osadí OLED displeji z vlastní dílny

Před pár týdny do éteru pronikly zpráva, podle níž Samsung jedná se společností BOE o produkci OLED displejů pro některé své budoucí smartphony, včetně modelů příští vlajkové řady Galaxy S21 (nebo Galaxy S30, oficiální název zatím není znám). Podle posledních neoficiálních informací to však vypadá, že korejský technologický obr zůstane u svých panelů. Důvod? Displeje BOE údajně neobstály v jeho interním testu kvality.

Samsung Galaxy S20 Ultra

S čínskou společností měl o možné dodávce OLED panelů – pro iPhone 12 – jednat i Apple, ale v jeho testech údajně rovněž „pohořely“. Velkou většinu dodávek (podle odhadu až 80 %) pro letošní generaci iPhonů by tak měl zajišťovat právě Samsung (přesněji přes jeho přidruženou společnost Samsung Display) a o zbytek se postarat jeho korejský rival LG.

Martin Duchoslav

2 komentářů

  1. Rozumný krok.

  2. No jo, když 2 dělají totéž, není to totéž. Čongové zase shořeli jak papír.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).