Domů » Bleskovky » iPhone 12 bude mít zpoždění. Čtečka otisků zamíří pod displej

iPhone 12 bude mít zpoždění. Čtečka otisků zamíří pod displej

Pandemie COVID-19 zasáhla prakticky celý (nejen) technologický svět a připravila nás o spoustu veletrhů, tiskových konferencí a premiér nových zařízení. I když se pomalu začíná vše navracet do starých kolejí, šrámy z letošního jara ještě nějakou chvíli přetrvají.

Výroba podzimních iPhonů nabírá zpoždění

Situace se dotkne i společnosti Apple – už na počátku léta měla být zahájena výroba podzimní řady iPhone 12, avšak podle obvykle dobře obeznámeného deníku Wall Street Journal došlo k zhruba měsíčnímu zpoždění. Na samotné představení, které se s železnou pravidelností odehrává v září, to pravděpodobně mít vliv nebude, ovšem je otázkou, jak to bude s dostupností. Apple obvykle své podzimní telefony začíná prodávat týden po premiéře, avšak například iPhony X nebo Xr ukázaly, že to může být i později.

iphone 12 1
Takto by měl vypadat iPhone 12 Pro

Že má Apple problémy s výrobou, dokazuje i omezená dostupnost nejnovějšího iPhone SE, který se vyprodal během okamžiku a nové kousky je zapotřebí si počkat. Letos si navíc Apple ukrojil obrovský krajíc, v září údajně představí hned čtyři nové iPhony. Chybět by neměla podpora sítí 5G, vyšší výkon a menší výřezy pro TrueDepth kamerku.

iphone

Touch ID v displeji?

Tu by prý ještě navíc mohla podle posledních spekulací doplnit poddisplejová čtečka otisků prstů. Zatím jsme vůči této informaci spíše skeptičtí, ale určitě bychom se za její implementaci nezlobili, přeci jen odemykání obličejem nemusí být pohodlné za každé situace.

iphone 1
iPhone 12 by kromě podpory 5G sítí měl disponovat i čtečkou otisků prstů v displeji

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Tak jak je to tedy? :-) Uni mě v jiné diskuzi furt opravoval, že pod displejem byla čtečka u iPhonu už u řady 5s :-)

  Jakože bude Face ID + čtečka v displeji?

  • Kde vubec zmizel ten „expert“? :) Porad ban?

   „Jakože bude Face ID + čtečka v displeji?“
   Na to jsem take zvedav. Apple nikdy nesel cestou poskytnuti vice moznosti pro jednu funkci, tak jestli to neznamena konec Face id.

  • Vypařil se. Momentálně občas úřaduje na MM. Předpokládám ale, že to tady občas přečte.

   No já jsem taky zvědav, protože když jsem tady tvrdil, že nejlépe kombinace čtečky+FaceID (samozřejmě se bavím o té nejbezpečnější verzi co má Apple a Huawei), tak tady peskoval jak je to redundantní a že je to blbost :D.
   Měl jsem tu možnost vyzkoušet na M20pro a je to skvělá kombinace. Například pro náhled obsahu notifikací se to docela hodí a třeba na kole jsem s tím neměl taky nejmenší problém (když má člověk na ruce rukavice, je otisk problém, ovládat M20pro ale šel).

  • Jo, to jsem přesně včera tvrdil, ale jeden z místních „expertů“ tu kvičel, jak to není možné, že FaceID všichni chtějí :D Nakonec bude smrt FaceID možná opravdu realitou, prostě jen další slepá ulička. Ono by to ale bylo docela pochopitelné – rámečky kolem displeje se budou možná ještě zmenšovat, pokud chce Apple odstranit příšerný notch, tak musí něco udělat se senzory. A ono umístit už jen selfie kameru pod displej bude možná těžší, než se čekalo. Takže by možnost TouchID do displeje a smrt FaceID dávala smysl.

   Jinak poznámka ještě – Apple nabízel v minulosti dvě možnosti pro jednu funkci – právě v případě, kdy se chystal tu jednu zabít – 3D Touch a Haptic Touch – ty fungovaly na zařízeních, které obě technologie podporovaly, současně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).