Domů » Bleskovky » Samsung Project Zero 2: Zvětšený Galaxy S6 edge s čipem od Qualcommu a lepší baterií

Samsung Project Zero 2: Zvětšený Galaxy S6 edge s čipem od Qualcommu a lepší baterií

Při představení aktuálních vlajkových lodí se Samsung chlubil tím, že modely Galaxy S6 (edge) byly znovu navrženy kompletně od píky. Celý vývoj byl zastřešen pod tzv. označením Project Zero.

 
Aktuální model Galaxy S6 edge (recenze)

Podle nově dostupných informací se nyní chystá i zvětšený model telefonu, který má označení SM-G928 a skrývá se pod interním názvem Project Zero 2. Ten by měl přinést větší uhlopříčku displeje, jejíž velikost by měla být 5,4“ nebo 5,7“ a bude zahnutý po obou stranách, stejně jako u varianty S6 edge. Zobrazovací technologie zůstane Super AMOLED. Pohánět by jej měl šestijádrový Snapdragon 808, data bude možné ukládat do 32GB úložiště. Hlavní fotoaparát by měl nabídnout rozlišení 16 megapixelů spolu s optickou stabilizací, která se bude hodit při natáčení 4K videa. Přední kamerka bude mít rozlišení 5 Mpx.


Rozměry zařízení by měly povyrůst na 151 x 73 mm, zařízení tedy bude zhruba o 9 mm vyšší a 3 mm širší, než současný model S6 edge, o tloušťce zařízení se zatím nemluví. Vzhledem k větším rozměrům by se měla zvětšit i kapacita baterie na 3000 mAh, oproti současným 2600 mAh u S6 edge.

O názvu telefonu prozatím také mnoho nevíme, očekává se však označení Galaxy S6 Plus a Samsung by jej měl představit v horizontu následujících týdnů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. pet (neregistrovaný)

    pokud by měl 5,5 – 5,7 displej a výšku do 140 mm tak to bude hit

  2. Tomáš (neregistrovaný)

    Podle mě je tohle zcela zbytečný telefon. A nejsem si jist, jestli nebude tak trochu vykrádat řadu Note. Ikdyž nemá S pen.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).