Samsung připravuje low-endový smartphone s operačním systémem Tizen

Systém Tizen se dosud usadil pouze na chytrých hodinkách od Samsungu, přičemž oficiálně byl představen i telefon Samsung Z; do prodeje se však nikdy nedostal. Zdálo se, že osud Tizenu na mobilních telefonech je zpečetěn, po té se však objevila informace, že v budoucnu se s ním můžeme setkat v low-endových telefonech. Profil prvního modelu se nyní objevil na stránkách Samsungu.

  

Jeho kódové označení je SM-Z130H a podle uniklých parametrů se jedná o low-end v pravém slova smyslu. Zobrazovač bude mít úhlopříčku 4“ a rozlišení 800 × 480 pixelů. O výkon se bude starat čtyřjádrový procesor architektury ARMv7 s taktem 1,2 GHz (pravděpodobně Qualcomm Snapdragon 200). Paměť RAM má mít kapacitu 512 MB, hlavní fotoaparát přijde s rozlišením 3,2 Mpx. Operačním systémem bude Tizen ve verzi 2.3.

 
Samsungu Z jsme se nikdy nedočkali 

Telefon by se měl stát konkurencí pro zařízení běžící na platformě Android One. Kdy bude chystaný Samsung představen a zdali bude dostupný globálně nebo pouze na rozvojových trzích, není prozatím známé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. yamaco (neregistrovaný)

    Zdravím, myslím, že jde o dobrý nápad, nakonec diverzifikace a možnost výběru je vždy užitečná, nemusí na nás odevšad koukat ten zelený sliz :-)

  2. _iNTERFACE (neregistrovaný)

    nechapem ako sme sa dostali do doby ked ten najsupackejsi telefon ma vo svojich utrobach zbytocne 4 jadra… O.o

  3. djkure (neregistrovaný)

    4 jádra a 512MB RAM? Hmm, stejně platné, jako 500 koní ve scooteru.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *