Samsung představil svůj první letošní smartphone. S jakou výbavou Galaxy A14 5G přichází?

Galaxy A14
  • Galaxy A14 5G je základ pro nenáročné
  • Přesto nabízí 90Hz displej a podporu 5G

Krátce poté, co vyhasly poslední ohňostroje vítající letošní rok, představil Samsung svůj první chytrý telefon. Jedná se o základní model Galaxy A14 5G, jeden z vůbec nejlevnějších smartphonů korejského výrobce. S jakou přichází výbavou?

Základ s podporou 5G

Samsung Galaxy A14 5G se po designové stránce podobá svému předchůdci, ovšem minimálně z propagačních obrázků se zdá, že oproti němu má výrazně širší rámečky okolo displeje, zejména pak ten spodní. Úhlopříčka mezigeneračně narostla z 6,5 na 6,6″. Hlavně však narostlo i rozlišení na Full HD+. Panel typu PLS LCD potěší zvýšenou obnovovací frekvencí 90 Hz.

V kapkovitém výřezu nahoře uprostřed najdeme 13Mpx selfie kamerku, na zádech pak následující trojici fotoaparátů:

  • 50Mpx hlavní
  • 2Mpx makro
  • hloubkový

Galaxy A14 5G pohání MediaTek Dimensity 700 ve spolupráci se 4 GB RAM. Úložiště má kapacitu 64 GB, nebo 128 GB, a lze jej rozšířit paměťovou kartou. Energie se ukládá do 5000mAh akumulátoru, který lze dobíjet výkonem až 15 wattů. Galaxy A14 5G je vůbec prvním smartphonem korejského výrobce, který přichází s předinstalovaným Androidem 13 a nadstavbou One UI 5. Přislíbeny jsou dva roky systémových aktualizací a celkem 4 roky bezpečnostních záplat.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy A14 5G bude dostupný v černé, stříbrné a zelené barvě. Někdy v příštích měsících bude k mání i ve vybraných evropských zemích (potvrzené je zatím Španělsko). Evropskou cenu zatím neznáme, v USA bude začínat na 199 dolarech (asi 5 400 korun s DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku