Domů » Bleskovky » Samsung představil prototyp 85″ televizoru s ohybatelným displejem (video)

Samsung představil prototyp 85″ televizoru s ohybatelným displejem (video)

Samsung na své tiskové konferenci opět dokázal, že patří mezi světovou špičku v oblasti vývoje zobrazovacích technologií. Kromě nových tabletů se jihokorejský gigant pochlubil prototypem 85” televizoru s UHD rozlišením. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby se nejednalo o první flexibilní zařízení podobného typu na světě.


Samsung rovněž představil první UHD TV se zakřiveným displejem, její úhlopříčka je 105″

Po stisknutí jednoho tlačítka se plochá obrazovka prohne po obou bočních stranách, což má podle Samsungu několik výhod. Tento flexibilní koncept má údajně eliminovat odlesky od okolního prostředí a zároveň se postará o vyšší míru vtáhnutí diváka do děje.

Zahraniční redakce, které měly tu čest si přístroj osahat, však tyto informace nedokázaly vzhledem k špatným světelným podmínkám potvrdit. Předpokládané termíny zahájení komerční výroby Samsung zatím neprozradil, což dává tušit, že se skutečně jedná o technologické demo, které si vyžaduje ještě nějaký čas na vývoj. Jelikož se o flexibilních panelech začíná hovořit stále častěji, nelze proto vyloučit ani možnost, že s podobným produktem se setkáme ještě v letošním roce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments