Samsung představil nové paměťové karty, jsou odolné a rychlé

S postupným zdokonalováním fotoaparátů a kamer, které se stávají stále dostupnějšími běžným uživatelům a umožňují pořizovat snímky ve vysokém rozlišení spolu s nahráváním videa v rozlišení až 4K, výrazně rostou i požadavky na úložiště; jak na jeho kapacitu, tak i rychlosti čtení a zápisu dat.

Samsung si je těchto uživatelských potřeb dobře vědom, a tak představil dvě nové paměťové karty, které doplní jeho portfolio. Jedná se o karty PRO Plus a EVO Plus, obě budou dostupné ve formátu SD a microSD.

První jmenovaná, PRO Plus, je navržena speciálně pro ukládání 4K videí; je schopna číst data rychlostí až 95 MB/s a zapisovat je rychlostí až 90 MB/s. Na výběr bude ze dvou variant – s kapacitou 32 GB a 64 GB, přičemž na kartu s větší kapacitou se podle Samsungu vměstná až 110 minut 4K videa, nebo 490 minut Full HD videa.U verze EVO Plus dosahuje rychlost čtení až 80 MB/s a zapisování až 20 MB/s. Na výběr bude z kapacit 32, 64 a 128 GB. 

Obě verze karet, jak PRO Plus, tak EVO Plus, jsou vodotěsné, odolávají extrémním teplotám (-25°C až +85°C), rentgenovému záření, jsou odolné vůči nárazům a zmagnetizování. Obě verze také vydrží až 72 hodin v mořské vodě, což je oproti předchůdcům zlepšení o celé dva dny.

Karty ve formátu microSD se dostanou na trh ještě v květnu, termín zahájení prodeje úložišť ve formátu SD zatím nebyl upřesněn, stejně tak ani cena.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. vlada (neregistrovaný)

    Rychlosti cteni a zapisu mate zameneny.

  2. Juras (neregistrovaný)

    To je teda novinka.Kartu s těmito parametry mám od Kingstonu asi 2 měsíce :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *