Samsung představil Galaxy S Duos se slotem na dvě SIM karty

Již delší dobu kolovaly po internetu spekulace o tom, že Samsung chystá chytrý telefon se slotem na dvě SIM karty, až nyní se však pochlubil i sám jihokorejský mobilní gigant. Galaxy S Duos nabídne uživatelům čtyřpalcový TFT displej s rozlišením WVGA (480 x 800 pixelů), 5Mpix fotoaparát s přisvětlovací diodou na zádi a obligátní VGA kamerkou na straně přední. Operační systém Android ve verzi 4.0 s rozhraním TouchWix Nature UX bude pohánět 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon S3 za doprovodu 512 MB RAM. Pro ukládání souborů poslouží vnitřní úložiště o kapacitě 4 GB, Samsung však nevynechal ani slot pro microSD(HC) kartu, díky kterému si budete moci rozšířit celkovou paměť až o 32 GB.

Nejzajímavějším prvkem tohoto zařízení je ale bezesporu slot na dvě SIM karty; po takovém řešení obvykle sahají obyvatelé zemí se špatným pokrytím sítí, které si navyšují použitím SIM od dvou různých operátorů a také ti uživatelé, jež potřebují být dostupní na dvou číslech současně. Samsung Galaxy S Duos je mířený na evropský trh, takže cílovou skupinou v tomto případě budou spíše uživatelé, kteří často cestují do zahraničí a chtějí se vyhnout neustálému střídání SIM karet. Závěrem zmíníme, že zařízení váží 120 gramů, obsahuje baterii o kapacitě 1500 mAh a 3,5mm sluchátkový konektor.

Doporučený prodejce: Comfor.cz

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku