Sledujte nás na YouTube

Samsung představil aplikaci pro Android, která pomůže s ochranou zraku

Samsung představil novou mobilní aplikaci Safety Screen (bezpečná obrazovka) pro Android zařízení, která pomáhá uživatelům, a zejména malým dětem, udržet mobilní zařízení v ideální vzdálenosti od očí. Nástroj po spuštění běží na pozadí mobilního zařízení a přístup do aplikace lze ochránit rodičovským heslem.

Samsung Safety Screen

Safety Screen využívá pokročilý software rozpoznání obličeje a prostřednictvím vyskakovacího okna s obrázkovou animací zhasne obrazovku, pokud je zařízení drženo příliš blízko očí. Obrazovka se opět odblokuje, jakmile je zařízení alespoň v minimální bezpečné vzdálenosti.

Z výsledků výzkumu společnosti Vision Council vyplývá, že roste počet případů krátkozrakosti. Vědci to přisuzují kombinaci genetických faktorů a současným trendům v chování včetně rostoucí tendence používání digitálních zařízení a kratšímu pobytu na přirozeném denním světle. Digitální deformace oka se často projevuje u dětí a mládeže, jejichž oči jsou příliš unavené z dlouhého sledování digitálních zařízení.

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *