Domů » Bleskovky » Samsung představil aplikaci pro Android, která pomůže s ochranou zraku

Samsung představil aplikaci pro Android, která pomůže s ochranou zraku

Samsung představil novou mobilní aplikaci Safety Screen (bezpečná obrazovka) pro Android zařízení, která pomáhá uživatelům, a zejména malým dětem, udržet mobilní zařízení v ideální vzdálenosti od očí. Nástroj po spuštění běží na pozadí mobilního zařízení a přístup do aplikace lze ochránit rodičovským heslem.

Samsung Safety Screen

Safety Screen využívá pokročilý software rozpoznání obličeje a prostřednictvím vyskakovacího okna s obrázkovou animací zhasne obrazovku, pokud je zařízení drženo příliš blízko očí. Obrazovka se opět odblokuje, jakmile je zařízení alespoň v minimální bezpečné vzdálenosti.

Samsung Safety Screen Application

Z výsledků výzkumu společnosti Vision Council vyplývá, že roste počet případů krátkozrakosti. Vědci to přisuzují kombinaci genetických faktorů a současným trendům v chování včetně rostoucí tendence používání digitálních zařízení a kratšímu pobytu na přirozeném denním světle. Digitální deformace oka se často projevuje u dětí a mládeže, jejichž oči jsou příliš unavené z dlouhého sledování digitálních zařízení.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).