Samsung přebil TSMC: bude vyrábět Snapdragony 875

tsmc

Poslední generace vlajkových čipsetů od Qualcommu vyráběla tchajwanská společnost TSMC, která je považována za lídra oboru; z jejích továren vycházejí čipsety pro mnoho firem, včetně Qualcommu a Apple. O to překvapivější je aktuální informace z Jižní Koreje, podle které bude příští generaci vlajkových čipsetů od Qualcommu vyrábět Samsung.

Korejský gigant dle všeho nabídl Qualcommu lepší cenovou nabídku, zakázka má údajně hodnotu mezi 850 miliony až 1 miliardou amerických dolarů (asi 19 – 22,5 miliard korun). Divize Samsung Semiconductor Company několik let po sobě vévodí žebříčku největších výrobců čipů na světě a současná dohoda její pozici jenom posílí.

TSMC však zřejmě smutnit nemusí, dá se předpokládat, že její služby bude ve větší míře využívat Apple, který hodlá své vlastní čipsety dodávat nejen do iPhonů a iPadů, ale i do počítačů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku