Samsung pracuje na ClorOLED displeji s úhlopříčkou 5,8″ a 16 subpixely

Samsung se svými panely využívající technologie AMOLED sklízí neustálý úspěch. Nicméně i přesto neusíná na vavřínech a ve vývojových centrech nyní probíhají práce na zcela novém typu displeje, které by měl nést komerční označení ClorOLED. Na trhu se má údajně objevit v polovině roku 2013 a je velmi pravděpodobné, že jím bude vybavena další generace „tabletofonu“ Galaxy Note. Dle zákulisních informací by měl tento nový typ panelu disponovat úhlopříčkou 5,8“ a RGB maticí obsahující 16 subpixelů. V porovnání se současnými displeji typu Super AMOLED s dvanácti subpixely by tedy mělo dojít zhruba k třetinovému nárůstu zobrazovacích bodů.

Hustota pixelů by pak měla údajně činit 358 ppi, díky čemuž lze očekávat skvělé zobrazovací schopnosti. Ohledně rozlišení toho zatím moc nevíme, stejně tak jako o celé této technologii. Co je však v tuto chvíli naprosto zřejmé, je fakt, že jihokorejský gigant si bude chtít i do budoucna udržet post lídra v oblasti vývoje a výroby zobrazovacích panelů. Bude tedy zajímavé sledovat, jaké novinky s sebou ClorOled displeje přinesou. Zcela určitě můžeme počítat s ostřejším zobrazením a vyšším jasem, který by mohl opět zlepšit čtecí vlastnosti na přímém slunečním světle.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku