Samsung potvrdil vývoj smartphonu s operačním systémem Tizen

Krátce poté, co Samsung představil svou novou vlajkovou loď Galaxy S4, přišly z jeho strany další velice zajímavé zprávy. Jihokorejský gigant potvrdil, že v druhé polovině letošního roku se dočkáme nového smartphonu s operačním systémem Tizen OS. Výkonný viceprezident společnosti Lee Young Hee ve svém prohlášení mimo jiné uvedl, že konkrétní produkt se na trh dostane již v srpnu či září letošního roku. Podle něj se bude jednat o zařízení s nekompromisní výbavou, které se zařadí do kategorie těch nejlépe vybavených smartphonů na současném trhu.

Samsung patří mezi světovou špičku výrobců mobilní elektroniky, nicméně většina jeho produktů využívá operačního systému Android a to se zřejmě stalo důvodem, proč chystá nové produkty se systémem Tizen OS. Na povrch totiž vyplouvají jisté obavy z možné závislosti výrobců hardwaru na Googlu. Proto není divu, že si Samsung pro tuto možnost připravuje zadní vrátka a nehodlá vše sázet na jednu kartu. Na závěr je též vhodné dodat, že korejský obr je klíčovým investorem nadace Linux Foundation, která zaštiťuje vývoj operačního systému Tizen.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku