Domů » Bleskovky » Samsung potvrdil podporu BlackBerry Messengeru pro všechny modely řady Galaxy

Samsung potvrdil podporu BlackBerry Messengeru pro všechny modely řady Galaxy

V květnu jsme vás informovali, že se BlackBerry chystá otevřít brány svého proprietárního komunikačního programu BBM i pro Android a iOS. Hlavní muž společnosti Thorsten Heins slíbil, že se tak stane ještě do konce tohoto léta a vypadá to, že společnost na splnění plánu opravdu pilně pracuje. Během keynote bylo řečeno, že BBM bude zpočátku na hostujících platformách podporovat základní funkce, jako je chat mezi uživateli, posílání souborů, BBM skupiny a populární notifikace, které písmenky D a R prozrazují, zda byla zpráva doručena a následně přečtena.

 

Pokročilejší funkce, jako audio a video hovory nebo živé sdílení obrazovky, které jsou dnes nativně podporovány na telefonech BlackBerry, příjdou až s další aktualizací. Další detaily ohledně vzhledu, integrace do systému nebo slavného zabezpečení BlackBerry Messengeru dosud nejsou známy. Zahraničnímu serveru BGR se podařilo získat jen jeden snímek BBM běžícího na Samsungu Galaxy SIII, další obrázky už bohužel nemohli kvůli prozrazení zdroje zveřejnit.

Konec léta se ale blíží a Samsung vydal tento týden tiskovou zprávu, ve které potvrzuje podporu BBM na všech svých zařízeních z řady Galaxy. Aplikace by měla být zahrnuta jak klasicky na softwarové tržiště Google Play, tak i do interního obchodu Samsung App Store a rozhraní Samsung Messaging Hub. Vzhledem k nepřebernému množství online komunikačních kanálů vyvstává logicky otázka, zda jsou uživatelé schopni používat ještě další multiplatformní kecálek, přecejen hlavní výhody BBM plynou z pevné integrace do celého ekosystému BlackBerry a po izolaci od ostružinových telefonů už toho nedokáže nabídnout o moc víc než konkurence.

Je možné, že se společnost snaží znovu navázat vztah s uživateli, kteří BBM používali na svých ostružinách dříve než se rozhodli přejít na jinou značku, nebo obecně rozšířit povědomí o produktech BlackBerry. Pro mnohé bude bezpochyb rozhodující i způsob, jakým Kanaďané vyřeší zabezpečení BlackBerry Messengeru na Androidu a iOS. Nativně totiž aplikace běží přes vlastní vysoce zabezpečené servery společnosti a zatím není jasné, jak hodlá výrobce stejnou úroveň zabezpečení zajistit i na konkurenčních platformách.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments