Domů » Bleskovky » Samsung pomáhá obětem tornáda na jižní Moravě. Daruje 281 spotřebičů za 2,4 milionu korun

Samsung pomáhá obětem tornáda na jižní Moravě. Daruje 281 spotřebičů za 2,4 milionu korun

Patrně nikdo nečekal, že 24. června zasáhne pět obcí na Břeclavsku a Hodonínsku tornádo. Celou republikou se rázem prohnala velká vlna solidarity s postiženými vesnicemi, která vyústila ve velkou peněžitou sbírku a také materiální pomoc nejen ze strany běžných občanů, ale také celé řady velkých firem.

WM1
Kromě nových spotřebičů nabízí Samsung také mimozáruční servis zdarma pro ty stávající

„Uvědomujeme si, že opravou střechy a zdí po ničivé katastrofě to nekončí. Tornádo poškodilo také výbavu domácností, elektroniku a spotřebiče, a to je oblast, kde můžeme pomoct,“ řekla Zuzana Mravík Zelenická, manažerka společenské zopdovědnosti Samsung Electronics. „Zveme proto obyvatele postižených obcí, aby využili materiální podporu, kterou realizujeme ve spolupráci s Diecézní charitou Brno. A pokud vám tornádo poničilo zařízení Samsung, jeho mimozáruční opravu zařídíme zdarma,“ doplnila.

Samsung tablety
Samsung posílá nejen bílou techniku, ale také tablety

Společnost Samsung se k této vlně solidarity přidala také: k nápravě škod po tornádu daruje 24 chladniček s mrazákem, 82 praček a kombinovaných praček se sušičkou a 175 tabletů v celkové hodnotě 2,4 milionu korun. O distribuci této hmotné pomoci se postará Diecézní charita Brno.

V případě, že tornádo poškodilo domácí spotřebiče Samsung, navíc společnost nabídne mimozáruční servis zdarma. Servis zdarma si můžou lidé postižení tornádem objednat jednoduše na infolince Samsungu na tel. čísle 800 726 786, a to až do 31. srpna. Zájemci by měli během komunikace s infolinkou uvést, že se jedná o domácnost postiženou tornádem na Moravě.

tornado 3189351 free to use source pixabay
Samsung se materiální pomocí pomáhá obcím na jižní Moravě znovu postavit na nohy

„Těší nás, že naše spotřebiče můžou takto pomáhat skutečně potřebným lidem. Pokud patříte mezi ně, neváhejte a přihlaste se prostřednictvím Diecézní charity Brno. A pokud je někdo takový mezi vašimi příbuznými či známými, budeme rádi, když mu tuto informaci předáte,“ poznamenala Zelenická.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Palec hore za jejich skutek. Takhle se dělá PR, tady by si mělo Audi vzít příklad.

  2. bez přezdívky...

    To je hodně OK:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).