Domů » Bleskovky » Samsung pokrývá 95 % trhu s OLED displeji. Kvůli budoucím iPhonům výrazně rozšíří výrobu

Samsung pokrývá 95 % trhu s OLED displeji. Kvůli budoucím iPhonům výrazně rozšíří výrobu

OLED displeje jsou na vzestupu. V prvním kvartále letošního roku jich bylo expedováno 91,3 milionů, přičemž největší odbytiště našly mezi ve světě smartphonů. Tato technologie se ale pomalu propracovává i do světa počítačů a televizorů, byť na masové nasazení v tomto odvětví je ještě daleko. Největším výrobcem OLED displejů je Samsung, který jich v prvním kvartále vyexpedoval 86,7 milionů, což je neskutečných 95 procent celého trhu.

sung amoled

Samsung si tak může mnout ruce, neboť jeho displeje nejsou exkluzivní pouze jeho vlastní telefony, ale čím dál více o ně projevují zájem jeho konkurenti. Tím největším je v současnosti Apple, který si údajně s korejským gigantem plácnul na dodávce OLED displejů pro budoucí iPhony, které budou představeny v příštím roce. Podle Nikkei má Samsung v plánu výrazně rozšířit výrobu, aby byl schopný poptávku Applu pokrýt.

apple

Samsung údajně chystá investovat do výroby 6,82 miliard dolarů (163 miliard korun) a zvýšit produkci z ekvivalentu 300 milionů smartphonových displejů ročně na 500 milionů. Do OLED displejů hodlá investovat i společnost LG, která je prozatím největším světovým výrobcem LCD panelů; investice LG mají dosahovat 8,6 miliard dolarů.

 

 

 

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments