Domů » Bleskovky » Samsung plánuje vybavit čtečkou otisků prstů i levnější smartphony

Samsung plánuje vybavit čtečkou otisků prstů i levnější smartphony

Ačkoliv bezpečnost čtečky otisků prstů v modelu Samsung Galaxy S5 byla bezpečnostními experty zpochybněna, jihokorejský výrobce má dle všeho nakročeno k jejímu šíření i do telefonů z nižších tříd. Alespoň tak to tvrdí deník Wall Street Journal na základě tvrzení Injonga Rhee, senior viceprezidenta Samsungu a šéfa bezpečnostní vrstvy Samsung KNOX.

 

Slova o rozšíření portfolia o levnější telefony s implementovanou čtečkou otisků prstů pronesl Rhee na setkání s investory a analytiky v Honk Kongu. Kromě toho se vyjádřil, že jedna z věcí, která je v budoucnu očekávána, je schopnost rozeznávat identitu uživatele snímáním oční duhovky. Je tedy možné, že se této funkce brzy od Samsungu dočkáme, ostatně již dříve se objevily zprávy o tom, že by měla být implementována již v současné vlajkové lodi, Samsungu Galaxy S5 (recenze).

  

Zvyšování bezpečnosti je určitě správný krok, zejména pro rozšíření telefonů Samsungu do společností a organizací, které jsou zapojeny do programu BYOD (Bring your own device). V něm mají uživatelé možnost používat v zaměstnání vlastní zařízení, přičemž osobní a firemní data jsou oddělena skrze vrstvu KNOX. Ta byla například schválena k použití u amerického ministerstva obrany nebo vlády Spojeného království, celkově Samsung KNOX aktivně používá 1,8 milionu uživatelů. S implementací této vrstvy společně se čtečkou otisků prstů (případně duhovky) do levnějších zařízení může v budoucnu dojít k jejímu výraznějšímu rozšíření.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Proč ne. Taková ptákovina za pár dolarů by měla býti především v levných mobilech. Člověk je „zblblej“ z US filmů, kde si bez ověření otisku neotevřete ani záchod. Prostě další laciná funkce, která díky tupému marketingu přerostla v hrozně důležitou věc, bez které mobil není mobilem.

  • Zozbierať ovečkám otlačky sa vždy zíde :)

  • A nejen Samsungu, ale i NSA potažmo US vládě, která si dříve či později právě tyto data od Samsungu vyžádá na základě boje s terorismem.

  • loko (neregistrovaný)

   Však US vláda už má určitě backdoor k těmto údajům. A nebo je samsung poslušně přeposílá. On by ten KNOX jinak VB a USA tak vřele schválila? Já říkám NE.

   Takže ani prd, žádný telefon s otiskem, natož se skenováním duhovky. Díky nechci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).