Domů » Bleskovky » Samsung plánuje v roce 2013 prodat 510 milionů mobilních telefonů

Samsung plánuje v roce 2013 prodat 510 milionů mobilních telefonů

Samsung nám stále častěji dává najevo, že tržní oblast s mobilními telefony je pro něj velice důležitá. Jeho ambice v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví jsou obrovské, což ostatně dokazuje i čerstvé prohlášení o předpokládaných prodejích pro rok 2013. Samsung si pro letošní rok věští pokračující vzestup a počítá s prodejem 510 milionů kusů mobilních telefonů. Drtivou část odbytu (zhruba 390 milionů) mají zajistit smartphony, přičemž zbytek prodaných kusů připadne na obyčejné telefony. Jako v minulých letech se počítá s dominancí smartphonů s operačním systémem Android. Jihokorejský gigant se též nechal slyšet, že v jeho portfoliu se objeví větší množství modelů se systémem Windows Phone 8 a Tizen. Lví podíl na produkci (240 milionů) pak mají zajistit výrobní linky ve Vietnamu.

O zbytek se následně postarají továrny v Číně, Indii a samozřejmě domovské Koreji. Plány Samsungu pro letošní rok lze přinejmenším označit za impozantní a proto bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se mu je podaří naplnit. Za těmito prognózami zcela jistě stojí i úspěchy smartphonů z modelové řady Galaxy, které si po celém světě našly nespočet spokojených majitelů. Jihokoreský gigant jistě spolehá i na budoucí úspěch zatím nepředstaveného modelu Galaxy S IV a další generaci tabletofonu Galaxy Note. Zda se výše uvedné předpovědi promění ve skutečnost si netroufám odhadovat, každopádně tu stále existuje možnost jejich nabourání ze strany konkurenčních výrobců v čele s Applem, který z neutuchajícího boje se Samsungem jen tak neustoupí.  

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. 510 milionu? Když si vemu, že jsou výrobci co považují za úspěch 1% z tohoto „vysokého“ čísla, hmm :-)

 2. Kim Nečas (neregistrovaný)

  Kruci jak velká je to asi hromada např. v kontejnerech přepravních, to je gigantické číslo.

  • Richard Streit

   Tak ono by to nebylo těžké spočítat, když bychom vzali v potaz kubaturu 40´ kontejneru (cca. 68 cbm) a objem jednoho smartphonu (cca. 0,00001 cbm). :-)

 3. To je parada – by vyslo na kazdeho obyvatele EU a jeste by jim pres 10M kusu zbylo :D

  • Zase na druhou stranu, v Asijských státech sou (teoreticky) schopni prodat vše, neboť počet obyvatel na to mají.

 4. Jenom to ne :-D

  • kuoko (neregistrovaný)

   presne,nie je dosť plasu na smetiskách ?

   len viac pribudne :D

 5. igor (neregistrovaný)

  to ale budu musiet ratat ti sikmooky tupci aj chladnicky a mraznicky !!! Neverim ze sa na svete najde az tolko hlaupych ludi !!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).