Samsung plánuje v roce 2013 prodat 510 milionů mobilních telefonů

Samsung nám stále častěji dává najevo, že tržní oblast s mobilními telefony je pro něj velice důležitá. Jeho ambice v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví jsou obrovské, což ostatně dokazuje i čerstvé prohlášení o předpokládaných prodejích pro rok 2013. Samsung si pro letošní rok věští pokračující vzestup a počítá s prodejem 510 milionů kusů mobilních telefonů. Drtivou část odbytu (zhruba 390 milionů) mají zajistit smartphony, přičemž zbytek prodaných kusů připadne na obyčejné telefony. Jako v minulých letech se počítá s dominancí smartphonů s operačním systémem Android. Jihokorejský gigant se též nechal slyšet, že v jeho portfoliu se objeví větší množství modelů se systémem Windows Phone 8 a Tizen. Lví podíl na produkci (240 milionů) pak mají zajistit výrobní linky ve Vietnamu.

O zbytek se následně postarají továrny v Číně, Indii a samozřejmě domovské Koreji. Plány Samsungu pro letošní rok lze přinejmenším označit za impozantní a proto bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se mu je podaří naplnit. Za těmito prognózami zcela jistě stojí i úspěchy smartphonů z modelové řady Galaxy, které si po celém světě našly nespočet spokojených majitelů. Jihokoreský gigant jistě spolehá i na budoucí úspěch zatím nepředstaveného modelu Galaxy S IV a další generaci tabletofonu Galaxy Note. Zda se výše uvedné předpovědi promění ve skutečnost si netroufám odhadovat, každopádně tu stále existuje možnost jejich nabourání ze strany konkurenčních výrobců v čele s Applem, který z neutuchajícího boje se Samsungem jen tak neustoupí.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku