Cena:

Samsung Pay míří do Česka. Má to ale háček

Už jste se po přečtení titulku zaradovali, že v České republice bude možné platit telefonem skrze službu Samsung Pay? Když nám tisková zpráva od společnosti Visa dorazila do redakční pošty, zaradovali jsme se stejně, po přečtení celého textu už ale radost opadla. NFC platby ani klonování platební karty se zatím nekoná, půjde pouze o využití technologie pro placení v online e-shopech,v kamenných obchodech ji nijak nevyužijete. Tato služba bude spuštěna někdy v průběhu letošního roku, přesný termín zatím nebyl oznámen.

Služba Samsung Pay ve spolupráci s Visou umožňuje uživatelům zaplatit za nákup pomocí otisku prstu a eliminuje zdlouhavé zadávání údajů z platební karty, fakturačních údajů a dodací adresy při každém nákupu. Uživatelé se zařízením Samsung a funkcí autentifikace čtečkou otisků prstů budou moci potvrdit platbu jedním kliknutím na tlačítko s logy Visa Checkout/Samsung Pay a přiložením prstu na čtečku otisků prstů. Platba pak proběhne okamžitě bez nutnosti přihlásit se jménem a heslem při každém nákupu.

samsungpay

Zjednodušení a urychlení celého platebního procesu sníží míru opuštění webových stránek před dokončením nákupu. „Díky spolupráci s Visou můžeme milionům uživatelům Samsung Pay nabídnout snadné, rychlé a bezpečné placení a nakupování online na mobilních zařízeních i stolních počítačích,“ řekl Injong Rhee, výrobní ředitel Samsung Electronics z oddělení mobilní komunikace. „Naše partnerství přináší výhody nejen uživatelům služby Samsung Pay, ale také statisícům online obchodníků, kteří hledají efektivní řešení, jak zvýšit míru konverze objednávek,“ uzavírá Rhee.

Doufejme alespoň, že tento krok budoucí možné nasazení technologie Samsung Pay pro plnohodnotné NFC platby trochu nakopne.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.