Domů » Bleskovky » Samsung Pay míří do Česka. Má to ale háček

Samsung Pay míří do Česka. Má to ale háček

Už jste se po přečtení titulku zaradovali, že v České republice bude možné platit telefonem skrze službu Samsung Pay? Když nám tisková zpráva od společnosti Visa dorazila do redakční pošty, zaradovali jsme se stejně, po přečtení celého textu už ale radost opadla. NFC platby ani klonování platební karty se zatím nekoná, půjde pouze o využití technologie pro placení v online e-shopech,v kamenných obchodech ji nijak nevyužijete. Tato služba bude spuštěna někdy v průběhu letošního roku, přesný termín zatím nebyl oznámen.

Služba Samsung Pay ve spolupráci s Visou umožňuje uživatelům zaplatit za nákup pomocí otisku prstu a eliminuje zdlouhavé zadávání údajů z platební karty, fakturačních údajů a dodací adresy při každém nákupu. Uživatelé se zařízením Samsung a funkcí autentifikace čtečkou otisků prstů budou moci potvrdit platbu jedním kliknutím na tlačítko s logy Visa Checkout/Samsung Pay a přiložením prstu na čtečku otisků prstů. Platba pak proběhne okamžitě bez nutnosti přihlásit se jménem a heslem při každém nákupu.

samsungpay

Zjednodušení a urychlení celého platebního procesu sníží míru opuštění webových stránek před dokončením nákupu. „Díky spolupráci s Visou můžeme milionům uživatelům Samsung Pay nabídnout snadné, rychlé a bezpečné placení a nakupování online na mobilních zařízeních i stolních počítačích,“ řekl Injong Rhee, výrobní ředitel Samsung Electronics z oddělení mobilní komunikace. „Naše partnerství přináší výhody nejen uživatelům služby Samsung Pay, ale také statisícům online obchodníků, kteří hledají efektivní řešení, jak zvýšit míru konverze objednávek,“ uzavírá Rhee.

Doufejme alespoň, že tento krok budoucí možné nasazení technologie Samsung Pay pro plnohodnotné NFC platby trochu nakopne.

Jiří Hrma

3 komentářů

  1. Tak to je teda tragédie.

  2. Skvele… takze pokud chci v Cechach platit telefonem s NFC kdekoli, tak musim mit Windows 10 Mobile a americky bankovni ucet. Vyzkouseno s Bank of America, funguje vsude kde berou bezkontaktni karty a k autorizaci platby lze vyuzivat Windows Hello. Samsung ma tedy co dohanet

    • Nebo staci mit jakykoli androidi mobil s NFC, mit ucet u CSOB/Ery (ktera ma smlouvu s CSOB a je v appce tez podporovana) a pouzivat jejich appku NaNakupy. V kamennych obchodech, na nadrazi a vlastne vsude, kde maji terminal na bezkontaktni platby, uz platim pouze mobilem. Hotovost u sebe ani nenosim. V appce se da zobrazit i zustatek na ucte a po kazde platbe ti hned napise, jaka castka byla z uctu strzena. A nepotrebujes USA ucet ani nic jineho. CSOB jsem driv moc nemusel, ale posledni dobou se mi libi, drzi krok a necekaji na ostatni, takze se u nich nemusis nijak omezovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).