Domů » Bleskovky » Nový patent Samsungu: Vystřelovací stylus s hlasovou aktivací

Nový patent Samsungu: Vystřelovací stylus s hlasovou aktivací

Výrobci mobilních zařízení musí neustále hledat nové způsoby a funkce, kterými se snaží každoročně nalákat nové zákazníky. To pochopitelně není vůbec snadný úkol a pokud některý z inženýrů přijde se zajímavou myšlenku, ihned putuje na patentový úřad. Drtivá většina nápadů zůstane pouze u skic a návrhů, nicméně ty nejlépe realizovatelné se v průběhu přirozeného vývoje implementují do reálných produktů. Mezi patentové magnáty patří jihokorejský Samsung, který si před několika dny podal další přihlášku na technologii, jenž by se brzy mohla objevit u dalšího modelu z rodiny Galaxy Note.

 

Zmíněný patent se týká mechanizmu pro vysouvání integrovaného stylusu. O fixaci pera v šachtě se postará dvojice elektromagnetů, přičemž k přerušení obvodu má dojít po zadání hlasového příkazu či předem nadefinovaného gesta. Jelikož se nejedná o nikterak futuristickou záležitost, lze předpokládat, že nasazení do některé z dalších generací phabletu Galaxy Note přijde velice brzo.

 
Ilustrační obrázek

Zda se tak stane již letos je pochopitelně otázka na křišťálovou kouli. Podle aktuálních spekulací se máme těšit na monstrózní výpočetní výkon, 5,9” Super AMOLED displej s Quad HD rozlišením a 4100mAh akumulátor. Tyto zvěsti je však nutné brát s dostatečnou rezervou a nadhledem. Do oficiálního představení zbývá ještě několik měsíců a hardwarová výbava se tak může několikrát změnit.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. Štěpán H. (neregistrovaný)

  Konečně budu moci střílet po jablíčkářích (a teď do mě, s Vašimi jistě inteligentními technickými komentáři o tom, že tolik to vystřelovat nebude a ještě inteligentnějšími válečnými komentáři od uživatelů iPhonu (ty dopředu upozorňuji, že iPhone jsem vlastnil, konkrétně 6 Plus)) Nechť bitva započne… :D

  • Dlouho jsem nic komičtějšího nečetl… Snad jen naposled to, když lerion/mceza napsal, že Hitman, který vyšel na Android a iOS vyšel o nějaký týden později na WP a přitom to byl už pomalu rok :D

   No k Tvému příspěvku: Byl to celkem slabý pokus a všem je jasné oč Ti jde ;-)

  • PEETE, chudák se netrefil jen o 50 týdnů a ty naděláš. :D

 2. kravina. nech dajú Note 5 IP67 a karty miesto takých somarin

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).