Samsung Omnia W představen: Rychlík s Windows Phone

Jihokorejský technologický gigant dnes představil nový chytrý telefon běžící na operačním systému Windows Phone 7.5. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Oblíbený telefon Samsung Omnia 7 se v následujících týdnech dočká nástupce se slušnými hardwarovými parametry. Jak jsme již psali v perexu, hnacím motorem se stane 1,4GHz procesor, kterému bude dělat společnost 512 MB RAM. Vnitřní paměť bohužel nabídne kapacitu jen 8 GB bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty, ale třeba se v budoucnu dočkáme i 16GB varianty. O přísun energie se postará Li-Ion baterie s kapacitou 1 500 mAh. Podle fotografií to vypadá, že bude mít Samsung Omnia W částečně kovová záda a kromě běžných senzorových tlačítek, nabídne i jedno hardwarové (Start).  Zařízení je navíc zajímavé i z jiného důvodu. Samsung totiž jako bonus pro svoje telefony se systémem Windows Phone vyvíjí i exkluzivní aplikace. Za zmínku stojí například informační hub Now, multimediální přehrávač s podporou DLNA All Share nebo nástroj pro editaci fotografií Photogram. Původně se spekulovalo, že by Omnia W mohla nabídnout i NFC čip, nicméně jeho přítomnost nakonec potvrzena nebyla. První kousky se na pulty obchodů dostanou na konci října v Itálii, později budou postupně následovat i ostatní světové trhy. Samsung Omnia W se bude podle slov samotného výrobce prodávat globálně, snad se ho tedy dočkáme i v České republice.

Aktualizováno v 18:20: Samsung Omnia W bude na našem trhu dostupný v druhé polovině listopadu za doporučenou koncovou cenu 8 899 Kč včetně DPH.

-  - -

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7.5 „Mango“
Procesor: 1,4 GHz, single-core
Displej: kapacitní, 3,7″, WVGA (480 × 800 px), 16 milionů barev, technologie Super AMOLED
Paměť: 512 MB RAM, 8 GB vnitřní paměťi
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP, FTP, OPP, PBAP), Wi-Fi 802.11 b/g/n, USB 2.0/micro USB, DLNA
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 5 MPx, LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720p, 30 FPS), přední VGA kamerka pro videohovory
Rozměry: 115,97 x 58,8 x 10,9 milimetrů
Hmotnost: 115,3 gramů včetně baterie
Baterie: Li-Ion 1 500 mAh
Další informace: pohybový senzor, gyroskop, proximity senzor, magnetometr, 3,5mm jack na sluchátka, FM rádio, DLNA, 25 GB na službě SkyDrive, bonusové aplikace od Samsungu (Now, RSS Times, Video Call 3G, Photo Studio, Mini Diary, All Share, Fun Shot, Wireless Manager)

- 

Zdroje: WMPowerUser, Samsung

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku