Samsung Omnia M oficiálně: Windows Phone pro nenáročné

Samsung před několika okamžiky oficiálně představil nový smartphone Omnia M, který doplní starší modely Omnia 7 a Omnia W. Je zajímavé, že se Samsungu veškeré informace o tomto telefonu podařilo utajit až do dnešního dne – ostatně jen málokdo z nás čekal, že by korejský gigant představil nějakou novinku ještě před uvedením Windows Phone 8 „Apollo“.

 blank 

Samsung Omnia M nabídne základní hardwarové parametry, které by se měly pozitivně promítnout na ceně (ta ještě oznámena nebyla). Těšit se můžeme na 4″ Super AMOLED displej s WVGA rozlišením, 1GHz procesor, 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a přední VGA kamerku pro videohovory.

Největší slabinu vidím ve velikosti vnitřní paměti, která má pouhé 4 GB (ze kterých si část ukousne operační systém, takže odhaduji, že uživateli zůstane dostupných něco okolo 3 GB pro data, což je dost málo). Omnia M bude také jeden z prvních „Tango“ telefonů; svědčí o tom i 384 MB RAM. S uvedením na evropský trh se počítá v průběhu léta.

blank

Zdroj

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku