Domů » Bleskovky » Samsung ohnul Galaxy S6 edge ve vlastním testu, telefon dle očekávání přežil

Samsung ohnul Galaxy S6 edge ve vlastním testu, telefon dle očekávání přežil

V minulém týdnu otestovala americká pojišťovací společnost Square Trade telefony iPhone 6 Plus, HTC One M9 a Samsung Galaxy S6 edge na odolnost proti ohnutí, přičemž z tříbodového ohýbacího testu překvapivě vyšel jako vítěz tabletofon od Apple. Zahnutému Galaxy S6 Edge praskl při síle odpovídající hmotnosti zhruba 50kg displej a při 67,5 kg se zdeformoval nenávratně. Snaha o vyvolání aféry Bendgate 2 se pochopitelně Samsungu nelíbila a tak přispěchal s vlastními ohýbacími testy 

Společnost Square Trade podle Samsungu v testech nezvolila typické scénáře při využívání telefonu a pochybila tím, že vyvíjela tlak pouze na stranu s displejem a nikoliv také na záda, což údajně nepřináší vypovídající výsledky o jeho celkové odolnosti. Navíc hodnota 50 kg je podle Samsungu při běžném používání nedosažitelná, v zadní kapse kalhot je údajně dosahováno tlaku, který odpovídá hmotnosti 30 kg.

 

Samsung ve svých interních testech zvolil maximální hodnotu 32 kg postačující například ke zlomení pěti tužek. V tomto testu telefon přežil ohyb jak lícem nahoru, tak lícem dolů a vrátil se do svého původního tvaru. 

SquareTrade Shows Samsung S6 Edge as Bendable as iPhone 6 Plus & More Likely to Crack Under Pressure
V testu Square Trade zvítězil iPhone 6 Plus, nejhůře dopadlo HTC One M9

Defenziva Samsungu působí poněkud podivně. Dokazuje odolnost svého zařízení tím, že jej zatěžuje mnohem menší silou, než byla vyvinuta v prvním testu a brání se tím, že takto vysoké síly lze dosáhnout pouze při nestandardním chování. Samsung navíc ve vyjádření na svých stránkách vyzval společnost Square Trade, aby svůj test zopakovala v obou polohách telefonu. Nepochybujeme, že zátěž 32 kg telefon hravě ustojí, spíše by nás zajímalo, jaká síla by v testech Samsungu vedla k deformaci telefonu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Proč se tím vůbec zabýváte? Stejně k takové situaci dojde jen tehdy, když se uživatel chová k telefonu jako pr..e. Při normálním používání k tomu nemůže dojít.

 2. Samsung upravil metodiku aby jejich výrobek přežil.

 3. Ak sa S6 edge ohne rovnako rýchlo ako IP6+ tak je to prúser.

  • quadra (neregistrovaný)

   proč, ty používáš telefon jako páčidlo? dle mého je úplně buřt jestli se telefon takové velikosti ohýbá při 49,62 nebo 51,45 kg

 4. shepii (neregistrovaný)

  Viděl jsem test, při kterém bylo dokázáno, že při tříbodovém ohýbání praskne osobní automobil již při zátěži 1500kg. To je hrozné, jak jen taková nebezpečná auta mohou pustit na silnice? Bojím se teď řídit.:-o

 5. Ascension (neregistrovaný)

  Stejně kdo to řeší neboli lépe kdo dává mobil do zadní kapse to by musel být člověk bez rozumu.

  A v rukách tlak 35kg a více nevytvoří jen tak.

  • Ja davam L920 celkom bezne do zadneho vrecka a aj nan sadam. A zatial sa mi neohol :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Mám BlackBerry Passport, zadní kapsa je díky jeho velikosti samozřejmostí (na kapsu u košile je moc težký) a při mých 100 kg se Passport nehne ani o kousek…

 6. ferro (neregistrovaný)

  No jasne !! V ich teste „samozrejme“ vydrzal …. Samšunt = najvacsi podvodnici aky existuju (to same s benchmark testami a pod….)

 7. Jarda (neregistrovaný)

  Pokud vim, problem iP6+ nebyl v jednorazovem ohnuti, ale v postupnem prohnuti pri beznem pouzivani. Tohle by sklenena deska prodavana jako Samsung mela prezit.

  Jinak 50 kg zatizeni je nesmysl, myslim ze driv by pri pouziti takove sily povolila ta kapsa ;-)

 8. lerion (neregistrovaný)

  No tak po shlédnutí videa se mi v to nechce moc věřit. Sklo a plast se vrátí určitě bez problémů do původního stavu, ale hliníkový rám se fyzicky prohnul natolik, že to přeci muselo zanechat nějakou deformaci. Takhle se přeci žádný kov nechová.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).