Domů » Bleskovky » Samsung ohnul Galaxy S6 edge ve vlastním testu, telefon dle očekávání přežil

Samsung ohnul Galaxy S6 edge ve vlastním testu, telefon dle očekávání přežil

V minulém týdnu otestovala americká pojišťovací společnost Square Trade telefony iPhone 6 Plus, HTC One M9 a Samsung Galaxy S6 edge na odolnost proti ohnutí, přičemž z tříbodového ohýbacího testu překvapivě vyšel jako vítěz tabletofon od Apple. Zahnutému Galaxy S6 Edge praskl při síle odpovídající hmotnosti zhruba 50kg displej a při 67,5 kg se zdeformoval nenávratně. Snaha o vyvolání aféry Bendgate 2 se pochopitelně Samsungu nelíbila a tak přispěchal s vlastními ohýbacími testy 

Společnost Square Trade podle Samsungu v testech nezvolila typické scénáře při využívání telefonu a pochybila tím, že vyvíjela tlak pouze na stranu s displejem a nikoliv také na záda, což údajně nepřináší vypovídající výsledky o jeho celkové odolnosti. Navíc hodnota 50 kg je podle Samsungu při běžném používání nedosažitelná, v zadní kapse kalhot je údajně dosahováno tlaku, který odpovídá hmotnosti 30 kg.

 

Samsung ve svých interních testech zvolil maximální hodnotu 32 kg postačující například ke zlomení pěti tužek. V tomto testu telefon přežil ohyb jak lícem nahoru, tak lícem dolů a vrátil se do svého původního tvaru. 

V testu Square Trade zvítězil iPhone 6 Plus, nejhůře dopadlo HTC One M9

Defenziva Samsungu působí poněkud podivně. Dokazuje odolnost svého zařízení tím, že jej zatěžuje mnohem menší silou, než byla vyvinuta v prvním testu a brání se tím, že takto vysoké síly lze dosáhnout pouze při nestandardním chování. Samsung navíc ve vyjádření na svých stránkách vyzval společnost Square Trade, aby svůj test zopakovala v obou polohách telefonu. Nepochybujeme, že zátěž 32 kg telefon hravě ustojí, spíše by nás zajímalo, jaká síla by v testech Samsungu vedla k deformaci telefonu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.