Domů » Bleskovky » Samsung na veletrhu CES představí flexibilní displej s úhlopříčkou 5,5″

Samsung na veletrhu CES představí flexibilní displej s úhlopříčkou 5,5″

O ohebných displejích už asi každý slyšel. Zajímavý nápad, který dává nejen trhu se smartphony a tablety celou řadu nových možností, bude na nadcházejícím CESu představen v takové formě, v jaké bychom ho mohli právě na poli mobilních telefonů brzy vidět.

Oddělení Samsung Display, jenž patří pod Samsung Electronics hlásí, že se na výstavě dočkáme plně funkčního dotykového displeje s rozlišením 1280×720 px, úhlopříčkou 5,5 palce s 267 DPI. Krom toho se také dočká představení i „televizní“ ohebný displej s úhlopříčkou 55 palců.

Od posledního předváděného kousku z roku 2011 se tak Samsung posunul o pořádný kus dopředu. Na loňském CESu totiž ukazoval 4,5palcový displej s WVGA rozlišením a 200 DPI. Korejská společnost se jasně snaží držet předpokladů pro vstup na mobilní trh a bůh ví, jestli se už něco v zákulisí nechystá.

Zdroj 

Miroslav Václavík

4 komentářů

  1. este aby boli ohybne aj dalsie suciastky

    • kapenka (neregistrovaný)

      To neni zas tak nutny, staci, ze display bude plne „slozitelny“, zbytek HW bude v pevne casti telefonu. Vznikne tak kousek, ktery muze pak mit 5 palcovou obrazovku a rozmery polovicni. Velmi lakava predstava…

    • Já bych šel ještě více směrem k realistickým očekáváním. Ten displej prostě jen nebude s tvrdým krycím sklem, tedy nebude praskat při pádu apod.;-)

  2. Nejak mi uniká zmysel tohoto iba ak v SONY Tablet P. Ale každý kto mal vysúvačku vie , že flex je najporuchovejšia časť telefónu. Životnosť na rok max. :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).