Samsung na MWC představí tablet Galaxy Note s osmipalcovým displejem (aktualizováno)

Již delší dobu se na internetu spekuluje, že řadu přístrojů Galaxy Note doplní další přírůstek v podobě „menšího“ tabletu. Tyto dohady se nyní ukazují jako pravdivé, jelikož samotný ředitel společnosti Samsung, JK Shin potvrdil, že osmipalcový tablet bude představen na veletrhu MWC v Barceloně. Jedná-li se o tajuplný model GT-N5100, který jsme měli možnost spatřit v benchmarcích již před delší dobou, pak se dočkáme obrazovky se vcelku standardním rozlišením 1280 x 800 px, čtyřjádrového Exynos procesoru tikajícím na frekvenci 1,6 GHz GHz a 2 GB operační paměti RAM. Operační systém Android 4.2 „Jelly Bean“ bude doplňovat uživatelské prostředí TouchWiz a součástí tabletu bude i dotykové pero S-Pen.

 

Aktualizováno ve 12:15

Před několika minutami se objevily dva obrázky, na nichž má být údajná podoba osmipalcového tabletu od Samsungu. Obrázky působí celkem věrohodně, nicméně na displeji si ve widgetu s novinkami nelze nevšimnout zprávy informující o starším tabletu Galaxy Tab 2 (7.0), což může naznačovat, že se jedná pouze o dílo nějakého šikuly v Photoshopu. Na první pohled zařízení vypadá jako zvětšený Galaxy Note II a v redakci se spíše přikláníme k tomu, že jde o podvrh, ale kdo ví, třeba osmipalcový Note takto skutečně bude vypadat. Odpověď se dozvíme už za pár týdnů na Mobile World Congressu.

 

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku