Domů » Bleskovky » Samsung na IFA představil 8K QLED televizi s upscalingem poháněným umělou inteligencí

Samsung na IFA představil 8K QLED televizi s upscalingem poháněným umělou inteligencí

Samsung své mobilní novinky vypálil ven ještě před veletrhem IFA, do Berlína tak přivezl zejména spotřební elektroniku. Z ní vyčnívají především nové televizory řady Q900R, jejichž QLED displej umí zobrazit v obsah v nativním 8K rozlišením.

Nemá vaše zdrojové video rozlišení 8K? Nevadí

Celkem se jedná o tři modely s úhlopříčkami 65, 76 a 85 palců. U všem najdeme zmíněný QLED panel s maximálním jasem 4 000 nitů, což je standard, který využívá většina filmových studií. S ultravysokým rozlišením se váže funkce 8K AI Upscaling, která využívá umělé inteligence k dopočítávání obrazových bodů u méně kvalitních zdrojů, a je jedno, zda do televizoru míří z televizního vysílání, streamovacích služeb, set-top boxu, HDMI, USB či mobilního zrcadlení. Funkci 8K AI Upscaling pohání speciální Quantum Processor 8K, úprava se netýká jen obrazu, ale i zvuku.

Samozřejmostí je podpora HDR 10+ a podpora 100 % barevného prostoru, kterou mimo jiné zajišťuje přímé zadní podsvícení Direct Full Array Elite. Televizor také obsahuje spoustu užitečných funkcí, ať už automatické rozpoznávání připojených zařízení ve svém okolí, napájení a datové vedení v jednom kabelu, apod. Nechybí ani aplikace SmartThings, která má zprostředkovávat přístup k informacím.

Nové televizory řady Q900R budou na trh uvedeny v průběhu října letošního roku. Za 65palcový model si Samsung řekne o 129 990 korun, 75palcový přijde na 179 990 korun a konečně, 85palcový televizor bude stát astronomických 379 990 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Pry QLED HAHA, je to IPS. Ale co uz Samsung musí nalákat blbe lidi :D

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Jojo, oni totiz „blby“ lidi vetsinou kupujou televize za stovky tisic…

uni
Uživatel
uni
Offline

Jestli se dobře dívám na ten snímek toho obýváku, ta skříňka pod tím je asi jedna obrovská powerbanka…. zajímaví:)

bob
Anonym
bob
Offline

Jak to uz s tebou byva, divas se i myslis spatne…