K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Samsung na IFA představil 8K QLED televizi s upscalingem poháněným umělou inteligencí

Samsung na IFA představil 8K QLED televizi s upscalingem poháněným umělou inteligencí

Samsung své mobilní novinky vypálil ven ještě před veletrhem IFA, do Berlína tak přivezl zejména spotřební elektroniku. Z ní vyčnívají především nové televizory řady Q900R, jejichž QLED displej umí zobrazit v obsah v nativním 8K rozlišením.

Nemá vaše zdrojové video rozlišení 8K? Nevadí

Celkem se jedná o tři modely s úhlopříčkami 65, 76 a 85 palců. U všem najdeme zmíněný QLED panel s maximálním jasem 4 000 nitů, což je standard, který využívá většina filmových studií. S ultravysokým rozlišením se váže funkce 8K AI Upscaling, která využívá umělé inteligence k dopočítávání obrazových bodů u méně kvalitních zdrojů, a je jedno, zda do televizoru míří z televizního vysílání, streamovacích služeb, set-top boxu, HDMI, USB či mobilního zrcadlení. Funkci 8K AI Upscaling pohání speciální Quantum Processor 8K, úprava se netýká jen obrazu, ale i zvuku.

Samozřejmostí je podpora HDR 10+ a podpora 100 % barevného prostoru, kterou mimo jiné zajišťuje přímé zadní podsvícení Direct Full Array Elite. Televizor také obsahuje spoustu užitečných funkcí, ať už automatické rozpoznávání připojených zařízení ve svém okolí, napájení a datové vedení v jednom kabelu, apod. Nechybí ani aplikace SmartThings, která má zprostředkovávat přístup k informacím.

Nové televizory řady Q900R budou na trh uvedeny v průběhu října letošního roku. Za 65palcový model si Samsung řekne o 129 990 korun, 75palcový přijde na 179 990 korun a konečně, 85palcový televizor bude stát astronomických 379 990 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Pry QLED HAHA, je to IPS. Ale co uz Samsung musí nalákat blbe lidi :D

 2. Jestli se dobře dívám na ten snímek toho obýváku, ta skříňka pod tím je asi jedna obrovská powerbanka…. zajímaví:)

 3. zipiik (neregistrovaný)

  Dneska už má AI i rychlovarná konvice.

 4. Lukáš (neregistrovaný)

  Ach ta lidská závist… až dokážete aspoň 1% co ti lidé v těch firmách tak pak přijďte něco říkat prosím.
  A jen kdy naposledy použil Samsung IPS displej u svých nejlepších televizí? Ten který má LED displeje úplně všude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *