Domů » Bleskovky » Samsung má za sebou silné čtvrtletí. Zaznamenal největší tržby v historii

Samsung má za sebou silné čtvrtletí. Zaznamenal největší tržby v historii

Samsung se v tomto týdnu pochlubil výsledky svého hospodaření za třetí kvartál letošního roku a může být maximálně spokojen. Tržby meziročně narostly o 10 procent a stanovily nové firemní maximum 73,98 bilionu korejských wonů (asi 1,4 bilionu korun). Provozní zisk firmy pak narostl na 15,82 bilionu korun (asi 300 miliard korun), což je druhá největší cifra v historii firmy.

Vysoké prodeje čipů i smartphonů

K silným číslům Samsungu pomohlo hned několik odvětví, ovšem největší růst vykázala polovodičová divize. Zvýšená poptávka po čipech do počítačů, datových center a cloudových serverů přinesla meziroční nárůst tržeb divize o 16 procent na 26,4 bilionu wonů. Špatně se neprodávala ani paměťová média a zobrazovací panely, mimo jiné i díky společnosti Apple, která do svých iPhonů nasazuje komponenty korejského výrobce.

Samsung Galaxy Z Fold Flip 3 clanek 4

Divize IT & Mobile Communications, pod kterou spadá i výroba smartphonů, vykázala tržby ve výši 28,42 bilionu wonů. Samsung si pochvaluje prodeje ohebných smartphonů, telefonů nižší střední třídy a nositelné elektroniky. Mírný pokles zisků Samsung přisuzuje vyšším marketingovým nákladům.

Samsung je optimistický i pro příští kvartály, očekává zvyšující se zisk zapříčiněný rozšířenou nabídkou čipů a také novou nabídkou 5G smartphonů. Korejský gigant by si rád udržel na telefonech dvoucifernou provozní marži.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ohebná nižší střední třída?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).