Samsung má za sebou silné čtvrtletí. Zaznamenal největší tržby v historii

Samsung Galaxy Z Fold Flip 3 clanek 4

Samsung se v tomto týdnu pochlubil výsledky svého hospodaření za třetí kvartál letošního roku a může být maximálně spokojen. Tržby meziročně narostly o 10 procent a stanovily nové firemní maximum 73,98 bilionu korejských wonů (asi 1,4 bilionu korun). Provozní zisk firmy pak narostl na 15,82 bilionu korun (asi 300 miliard korun), což je druhá největší cifra v historii firmy.

Vysoké prodeje čipů i smartphonů

K silným číslům Samsungu pomohlo hned několik odvětví, ovšem největší růst vykázala polovodičová divize. Zvýšená poptávka po čipech do počítačů, datových center a cloudových serverů přinesla meziroční nárůst tržeb divize o 16 procent na 26,4 bilionu wonů. Špatně se neprodávala ani paměťová média a zobrazovací panely, mimo jiné i díky společnosti Apple, která do svých iPhonů nasazuje komponenty korejského výrobce.

Divize IT & Mobile Communications, pod kterou spadá i výroba smartphonů, vykázala tržby ve výši 28,42 bilionu wonů. Samsung si pochvaluje prodeje ohebných smartphonů, telefonů nižší střední třídy a nositelné elektroniky. Mírný pokles zisků Samsung přisuzuje vyšším marketingovým nákladům.

Samsung je optimistický i pro příští kvartály, očekává zvyšující se zisk zapříčiněný rozšířenou nabídkou čipů a také novou nabídkou 5G smartphonů. Korejský gigant by si rád udržel na telefonech dvoucifernou provozní marži.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku