Domů » Bleskovky » Samsung má patent na podivně ohebné zařízení. Složíte jej do kvádru

Samsung má patent na podivně ohebné zařízení. Složíte jej do kvádru

Technologie ohebných displejů je tady, a tak výrobci zkoušejí vymýšlet různá zařízení, v nichž by našla uplatnění. Zatím jsme se dočkali několika chytrých telefonů a hodinek, v budoucnu můžeme počítat s příchodem dalších zajímavých přístrojů. Jeden z nich si nyní patentoval Samsung.

Z obrázků lze vyčíst, že se jedná o zařízení s ohebným displejem, který bude možné přehnout na třech místech. V rozloženém stavu bude přístroj použitelný jako smartphone nebo tablet (velikost nelze z patentu vyčíst), v zavřeném se bude jednat o kvádr s různými funkcemi pro každou stranu. Na vzniklé čtvercové základně pak má najít domov nabíjecí konektor.

Patent byl zveřejněn 7. května letošního roku u USPTO a WIPO (americká a světová databáze patentů), zda někdy dojde k jeho naplnění, je však v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. htcjirka

    Oni si nedají pokoj. :-D

  2. Carda (neregistrovaný)

    Tohle bude sranda nosit v kapse :D

  3. Esaras (neregistrovaný)

    S displayem ven…. to bude dodřené jak prase.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *