Samsung láká na představení vlajkového čipsetu Exynos, inspiroval se u herních konzolí

Exynos Samsung

Novou generaci svých vlajkových čipsetů už představil jak MediaTek, tak i jeho rival Qualcomm. Kdo prozatím chybí, je Samsung, jenž svými nejvýkonnějšími čipsety Exynos osazuje vlastní vlajkové modely pro vybrané trhy, včetně toho našeho. Korejský gigant na Twitteru zveřejnil krátké video, kterým odhalil nejen datum představení nového Exynosu, ale také několik málo informací.

Nový čipset dostane grafiku postavenou na architektuře AMD jménem RDNA 2, kterou můžete znát například z konzolí Xbox Series X a PlayStation 5, případně z grafických karet AMD RX 6000. Ačkoli to pochopitelně neznamená, že mobilní čipset bude stejně výkonný jako dedikované herní konzole, bude zajímavé sledovat, jaký bude mít tato architektura na výkon chystaného Exynosu vliv.

Kromě této informace jsme se také dozvěděli datum představení, které bude už 11. ledna. Čím se Samsung bohužel nepochlubil, je jméno vlajkového čipsetu, nicméně v kuloárech se hovoří o názvu Exynos 2200. Jak se nakonec bude jmenovat a zda udrží krok se Snapdragonem 8 Gen 1 a Dimensity 9000, se teprve ukáže.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku