Samsung již připravuje pro Galaxy S6 a S6 Edge aktualizaci na Android 5.1

Dle nejnovějších informací Samsung již pracuje na tom, aby majitelům zařízení Galaxy S6 a S6 Edge co nejdříve přinesl aktualizaci na Android 5.1 Lollipop. Na trh tyto novinky vstupují s verzí 5.0.2, ten je však pochopitelně do velké míry pozměněn nadstavbou TouchWiz. V tuto chvíli nejsou dostupné přesnější informace o tom, co update přinese, můžeme ale očekávat přinejmenším to, co odlišuje od předchozí verze samotný Android 5.1.

 

Jmenovitě se jedná o opravu různých chyb, možnost spárovat své zařízení pomocí WiFi či Bluetooth s nějakým jiným přímo skrz panel rychlého nastavení v notifikační liště či v neposlední řadě funkci Device protection, která znemožní používání telefonu tomu, kdo se jej zmocnil neprávem. Datum vydání updatu není zatím k dispozici, velmi brzy se ale jiná zařízení ze stáje Samsungu dočkají aktualizace na Android 5.0. Konkrétně jde o modely Galaxy Core Prime, Galaxy Grand Prime a Galaxy Mega 2. Co se týče modelu Galaxy Note II (recenze), momentálně není jisté, zdali se povýšení z verze 4.4 KitKat vůbec dočká.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

3 komentáře

  1. mimar48 (neregistrovaný)

    … jen doufám, že tam u nich dělá někdo něco taky pro Note 4 …

  2. John2y (neregistrovaný)

    Když jsem přecházel z HTC One X na Note 4, tak jsem si říkal, že ty aktualizace asi budou pomalejší, ale že jim to bude trvat tak dlouho jsem teda nečekal.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *