Domů » Bleskovky » Samsung již připravuje pro Galaxy S6 a S6 Edge aktualizaci na Android 5.1

Samsung již připravuje pro Galaxy S6 a S6 Edge aktualizaci na Android 5.1

Dle nejnovějších informací Samsung již pracuje na tom, aby majitelům zařízení Galaxy S6 a S6 Edge co nejdříve přinesl aktualizaci na Android 5.1 Lollipop. Na trh tyto novinky vstupují s verzí 5.0.2, ten je však pochopitelně do velké míry pozměněn nadstavbou TouchWiz. V tuto chvíli nejsou dostupné přesnější informace o tom, co update přinese, můžeme ale očekávat přinejmenším to, co odlišuje od předchozí verze samotný Android 5.1.

 

Jmenovitě se jedná o opravu různých chyb, možnost spárovat své zařízení pomocí WiFi či Bluetooth s nějakým jiným přímo skrz panel rychlého nastavení v notifikační liště či v neposlední řadě funkci Device protection, která znemožní používání telefonu tomu, kdo se jej zmocnil neprávem. Datum vydání updatu není zatím k dispozici, velmi brzy se ale jiná zařízení ze stáje Samsungu dočkají aktualizace na Android 5.0. Konkrétně jde o modely Galaxy Core Prime, Galaxy Grand Prime a Galaxy Mega 2. Co se týče modelu Galaxy Note II (recenze), momentálně není jisté, zdali se povýšení z verze 4.4 KitKat vůbec dočká.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. … jen doufám, že tam u nich dělá někdo něco taky pro Note 4 …

  2. Když jsem přecházel z HTC One X na Note 4, tak jsem si říkal, že ty aktualizace asi budou pomalejší, ale že jim to bude trvat tak dlouho jsem teda nečekal.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).