Domů » Bleskovky » Samsung investuje do vývoje nejvíce peněz, Apple je mimo první desítku

Samsung investuje do vývoje nejvíce peněz, Apple je mimo první desítku

Výzkum a vývoj je velmi důležitou součástí každé velké firmy. Pokud se úsilí napne správným směrem, je následně pro firmu i pro uživatele radost, když si mohou užít plody těžké práce a ocenit, že někdo nad určitou funkcí opravdu přemýšlel. Nezřídka to s sebou nese i titul inovátora a leadera trhu, který se nebojí novinek. Jednou z těchto společností je bezpochyby Samsung, která pravidelně přináší technologie, jež uživatelům usnadňují práci s produkty. Není také divu, jihokorejci investují z technologických firem do vývoje největší částku.

Samsung

Podle dat Evropské komise investoval Samsung do výzkumu a vývoje za loňský hospodářský rok 12,53 miliard euro, tedy téměř 340 miliard Kč (téměř třetina příjmů státního rozpočtu ČR pro rok 2016). To jej řadí na druhé místo hned za konglomerátem Volkswagen, jež investoval minulý rok celkem 13,61 miliard euro. S částkami lehce přesahujícími 11 miliard euro se pak na dalších místech umístily americké firmy Intel, Alphabet a Microsoft. Apple se do první desítky nedostal jen těsně, skončil na 11. místě s investicemi ve výši 7,4 miliardy euro.

rd-investments

Z technologických firem tedy velmi výrazně vede Samsung a plody jeho práce jsou denně obdivovány při používání zařízení. Kromě například zahnutých AMOLED displejů s QuadHD rozlišením a virtuální reality sem můžeme zařadit i procesory vyráběné 10 nm technologickým procesem. Díky těmto investicím se jihokorejci drží na špici v podstatě v každém odvětví, do kterého vstoupili. A jak odhadují analytici, i přes přešlapy se Samsungu velmi daří, neboť právě velký počet odvětví pomáhá vyrovnat jednotlivé ztráty, jako tomu bylo v případě Galaxy Note7.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

 1. ggg (neregistrovaný)

  Asi nic prekvapive. Jablku staci kopirovat…

  • Michal (neregistrovaný)

   Přesně tak. Jen dohání konkurenci. Tedy snaží se dohánět.

  • Petr (neregistrovaný)

   To je samozřejmě kravina. Apple vyrábí jen telefony, tablety, hodinky a počítače / notebooky. Nic víc. Je to jen jedno malé odvětví.

   Samsung vyrábí skoro všechno. Těžké výrobní stroje, těžební stroje, lodě, auta, výrobní linky a roboty, pračky, ledničky, počítače, tablety, mobily, … je toho neskutečné množství.

   Z toho důvodu nemůže být Apple první. Apple „jen“ komponenty „sestavuje“ do funkčních řešení. Vývoj je maximálně na úrovni systému, použitelnosti existujících řešení a designu (nejen „obal“ ale i samotné PCB a další věci).

   Tohle fakt nemůžete srovnávat. Rozhodně nic jen čistě nekopíruje.

   • Tak tady ses bohužel chytil na mizernou práci redakce, která nerozlišuje Samsung a Samsung Electronics. Ten nadpis je bohužel špatně.

    Ad investice do vývoje, to co jsi napsal je poměrně nepřesné, zapomněl jsi na vývoj budoucích projektů. Např. (samozřejmě jen dohady) autonomní systém pro vozy. Tím se Samsung El. nemusí zabývat, na to má jinou dceru.
    Nebo AR, kterou Apple potvrdil. Atd.
    Takže o těch kravinách být tebou opatrně, něco nazvat kravino a následně navršit vlastní je poněkud nešťastné:)

   • Craftmanek (neregistrovaný)

    Kamaráde, to by tam muselo být Samsung group a ne Samsung electronics troubo. Kdyby to byl samsung group, je to daleko přede všema :)

 2. Pri VW, MS, Samsungu a inteli ma to neprekvapuje. Tu vidno že na tvorbu ďalších aktív treba ešte viac investovať.

  • Tak ti nahoře docela žehlí nedávné průšvihy:)
   VW diesel., Samsung El. Note 7, Intel Atom (a budíček s AMD Zen), Alphabet autonomní vůz, Microsoft W10M.
   Nicméně numero u Samsung El. je tedy opravdu obří, jako spadá tam jasně kde co mimo telefony, ale i tak to překvapuje.
   Huawei bezesporu „topí“ v 5G, má skluz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *