Domů » Recenze » Recenze výkonného smartphone Samsung i900 Omnia

Recenze výkonného smartphone Samsung i900 Omnia

Velká recenze Pocket PC Samsung Omnia s 624 MHz CPU, 128 MB RAM, GPS a 5 MPx fotoaparátem.

-Už při prvním představení byl Samsung Omnia považován za konkurenci pro iPhone, výrobce pomocí bonusových aplikací upravil podobu systému Windows Mobile pro přívětivější ovládání pomocí prstů, přidal zcela nový typ pluginu na obrazovku Dnes, a aby toho nebylo málo, vybavil Omnii dostatečně výkonným hardware. Omnia je velice zvláštní komunikátor a rozhodně se v mnohém liší od běžných kapesních počítačů, v některých pozicích je dokonce předhání, jinde ale trochu pokulhává. I když se Samsungu poměrně dobře podařilo vyřešit ovládání systému bez nutnosti vytahovat stylus, v některých nabídkách to jednoduše nefunguje tak dobře, jako třeba na iPhonu. Pořád jde o telefon postavený na platformě Windows Mobile, což je operační systém navržený pro ovládání pomocí stylusu. Až v poslední době se objevila móda, že musí být vše “touch-friendly“, jinak to není dostatečně in. Pokud vás zajímá, jak Omnia obstála v praxi, přečtěte si naši recenzi.

Za zapůjčení přístroje děkuji společnosti Sunnysoft s.r.o., u které si Omnii včetně navigačního setu můžete zakoupit. Testovali jsme finální vzorek telefonu s poslední verzí českého firmware. Lokalizace je u Omnie zajištěna Microsoftem a je integrována přímo v paměti ROM, nikterak tedy zařízení při používání nezpomaluje. Přeloženo je úplně vše, od standardní WM aplikací až po bonusový software od výrobce.

Klady (+)
624 MHz procesor
atraktivní design
128 MB RAM, 8 GB paměť
5 MPx fotoaparát, GPS
FM rádio
TouchWiz a další aplikace
rychlost a stabilita 
bohaté příslušenství 
 
Zápory (-)
WQVGA displej
chybějící otvor pro stylus
nestandardní datový konektor

Zobrazit hardwarové parametry Omnie.

Obsah balení
V balení kromě telefonu samotného naleznete bohaté příslušenství:
– cestovní nabíječka
– synchronizační kabel
– akumulátor s kapacitou 1440 mAh
– stereo headset/sluchátka s výměnnými polštářky
– redukci pro připojení standardních 3,5mm sluchátek
– vystřelovací stylus na poutku
– CD se software a synchronizačními aplikacemi
– CD s navigačním software Route 66 a mapami České republiky, Polska, Slovenska, Litvy, Maďarska, Estonska a Lotyšska
– držák do automobilu
– nabíječka do automobilu
– 1GB paměťová microSD karta (s redukcí na SD) pro instalaci map

- -
Obsah balení je poměrně bohatý

Jak vidíte, seznam je opravdu rozsáhlý a výrobce si za něj určitě zaslouží pochvalu. Nabíječka, synchronizační kabel i dodávaná sluchátka se připojují do specifického konektoru od Samsungu, na standardní miniUSB rozhraní si tedy musíme nechat zajít chuť. Dodávaná sluchátka hrají dobře, i když jsem u nich postrádal o výraznější basy. Jejich konstrukce je rovněž trochu atypická. Jedná se sice o klasické pecky s malými gumovými výstupy, které však dokonale pasují do uší. Pokud byste náhodou s velikostí měli problémy, v balení naleznete ještě další gumové redukce, které můžete v případě potřeby použít. Sluchátka mají standardní 3,5mm konektor, přes který jej připojíte k dodávané redukci, k Omnii si tak můžete připojit libovolná sluchátka.

- -
Externí stylus a sluchátka s 3,5mm redukcí

V těle telefonu bychom marně hledali otvor pro stylus, nicméně u Windows Mobile se nelze zcela spolehnout jen na ovládání pomocí prstů, a tak v balení naleznete alespoň “externí“ stylus, který k telefonu můžete připnout přes krátké poutko. Není to sice příliš elegantní řešení, zvláště při nošení takto uchycený stylus celkem ruší a rovněž hrozí poškrábání krytu přístroje. Stylus samotný v zavřeném stavu tvoří malý váleček, při sejmutí horní části pak doslova vystřelí ovládací hrot. Pokud by vám ale stejně jako mě tento externí stylus nevyhovoval, lze využít poměrně zdařilého řešení od Krusellu, se kterým navíc získáte i účelné poutko.

- - -
Samsung Omnia hledal inspiraci u iPhonu

Dodávaná baterie udrží telefon na jedno nabití při běžném používání při životě zhruba dva a půl dne, což je poměrně dobrý parametr. Výdrž samozřejmě ovlivňuje spousta aspektů, například intenzita podsvícení displeje, aktivní světlocitlivý senzor, využívání datových přenosů, GPS navigace nebo Wi-Fi. Pokud ale budeme počítat, že s telefonem uskutečním zhruba 30 minut telefonních hovorů, občas napíšu textovou zprávu nebo odpovím na e-mail, chvíli bud připojený na internet přes EDGE a na ulici si vyfotím několik snímků automobilu, který mi právě padl do oka, pak se s telefonem na dva dny výdrže opravdu dostanete. Při GPS navigaci nebo aktivním Wi-Fi modulu ale výdrž můžete počítat v jednotkách hodin (4-5 hod u GPS, 6-7 hod u Wi-Fi).

Konstrukce, provedení a design
Pokud bychom mezi Windows Mobile komunikátory hledali ten, který svým designem nejvíce připomíná Apple iPhone, pak by se Samsung jednoznačně mohl ucházet o první místo. Je zde sice ještě jeden konkurent, DaXian X999, ten se však v Evropě neprodává a dokonce prý nemá ani legálně licencovaná Windows Mobile. Omnia je středně velký telefon, spíše než šířka vyniká její délka, celkové rozměry jsou 112 x 56.9 x 12.5 mm, hmotnost včetně baterie je velice příjemných 125 gramů. Pokud telefon vezmete do ruky, máte skutečně pocit, že držíte velice lehké zařízení.

- -

Celý kryt Omnie je, podobně jak u iPhonu, velice dobře slícovaný, pevně sedí i odnímatelná krytka baterie na zadní straně, jako použitý materiál převažuje plast. Přední straně dominuje poměrně velký QVGA displej s úhlopříčkou 3.2“, který se nachází v jedné rovině s krytem. Škoda, že zde výrobce raději nepoužil VGA rozlišení, které by na tak velké úhlopříčce mnohem lépe vyniklo. Pod displejem se nachází pouze dvě klávesy pro příjem a ukončení hovoru, mezi kterými je malý a do jisté míry revoluční touchpad. Ten je schopný pracovat ve dvou režimech, mezi kterými se můžete v nastavení systému jednoduše přepínat. Standardně funguje jako joystick, přes touchpad tedy stačí pouze přejíždět prstem ve vybraném směru. Druhou možností ovládání je režim myši, kdy se na displeji objeví standardní kurzor, jehož pohyb budete ovlivňovat pohybem prstu po touchpadu. Co se konstrukce a osazení tlačítek týče, Samsung se vydává podobnou cestou jako HTC, proto se nemůžeme divit, že zde chybí pro WM typické klávesy Win a Zpět, škoda.

Videopohled na Samsung Omnia

Nad displejem je umístěný telefonní reproduktor a kousek vedle něj má své místo VGA kamerka, kterou využijete zejména při videohovorech. Zadní strana je osazena čočkou 5MPx fotoaparátu, kterému nechybí ani přisvětlovací dioda. Samsung uznal, že zrcátko pro pořizování autoportrétu, zvláště když má telefon kamerku na přední straně, je celkem zbytečnost, a proto tento prvek zcela vypustil. Pokud zadní kryt sejmete, objeví se baterie, otvor pro SIM kartu a slot na paměťové karty micro SDHC, teoreticky tedy do telefonu můžete vložit až kartu s kapacitou 32 GB. Otázkou ale zůstává, zda ji vůbec budete potřebovat, jelikož standardní 8 GB paměť také nabízí celkem dost prostoru pro vaše data. Ve světě se dokonce Omnia prodává i v 16 GB variantě, ta ale na našem trhu oficiální cestou dostupná není. Nepříjemné ale je, že při výměně karty musíte nejprve vyjmout baterii.

- - -
Na bočních stranách naleznete několik ovládacích tlačítek

Levý bok komunikátoru nabízí konektor pro připojení nabíječky, datového kabelu a sluchátek, vniknutí nečistot zamezuje pevná gumová krytka. Kousek od horního rohu je malý výstupek, do kterého můžete uchytit poutko přídavného stylusu. Na horní straně nalezneme pouze tlačítko Power, jehož dlouhý stisk slouží k zapínání a vypínání přístroje, krátký pak pro aktivaci/vypnutí displeje. Omnia nedisponuje žádnými signalizačními diodami na přední straně, nicméně pohotovostní režim, zmeškané události, vybitou baterii a její nabíjení signalizuje malá dioda ukrytá pod tlačítkem Power. Někomu může vadit, že takovou signalizaci snadno přehlédne, mě to ale vyhovovalo, Omnia mě alespoň v noci nerušila žádným intenzivním blikáním, jako tomu občas je u jiných kapesních počítačů. Vedle tlačítka Power najdeme i malý otvor pro provedení softwarového restartu telefonu.

- - -
Zadní strana krytu je plně odnímatelná

Pravá strana disponuje programovatelnou klávesou, která v základním nastavení spouští správce programů od Samsungu. Nachází se zde i dvojice tlačítek pro regulaci hlasitosti, tyto klávesy mají navíc i sekundární funkci; ta horní například zvládne přiblížit obsah displeje, což je celkem užitečná funkce, a funguje to i v aplikacích třetích stran. Dále zde máme klávesu pro spuštění fotoaparátu (dlouhý stisk) a prohlížeče obrázků (krátký stisk).

Operační systém, výkon a hardware
Omnia je velice svižné Pocket PC, reakce systému a pohyb v jednotlivých nabídkách vás rozhodně zdržovat nebudou, výrobci se operační systém podařilo velice dobře optimalizovat. Svůj podíl na tom samozřejmě má i velice rychlý procesor Marvel Xscale, který pracuje na frekvenci 624 MHz. Velkou úlohu rovněž hraje velikost operační paměti RAM, ale ani zde se Samsung nedrží starých trendů a je vybavený 128 MB RAM. Konkurenční telefony sice zvládají více, vzpomeňme si ale na dobu, kdy výrobci do všech komunikátorů ládovali 64 MB paměťové moduly, které silně nedostačovaly. 128 MB je tedy dobrý základ. Skutečná hodnota RAM je oproti té papírové samozřejmě nižší, je potřeba počítat s tím, že nějakou část spotřebuje operační systém a další systémové procesy, ve finále tak zbude okolo 60 MB.

- - -
Stav paměti, malý Task manager a náhled na spuštěné aplikace

V paměti ROM, která má hodnotu 256 MB, jsou uloženy soubory operačního systému a pro vaše data tak zůstane dostupných zhruba 66 MB ve Storage. Omnia je dále vybavena 8 GB Flash pamětí, která zcela určitě postačí pro uložení velkého množství dat (v reálu je přístupných 7680 MB). Jak jsem již zmínil, 16 GB verze se v České republice bohužel oficiálně neprodává. Pokud by vám ani tato paměť nestačila, můžete do telefonu vložit paměťovou kartu micro SDHC, což s sebou přináší rozšíření až na dalších 32 GB, jedním slovem nádhera. Vnitřní paměť telefonu nebo paměťovou kartu můžete při připojení k PC používat jako Flash disk.

Displej
U displeje Samsung použil trochu netradiční WQVGA rozlišení (240×400px), při úhlopříčce pěkných 3.2″ by Omnii VGA nebo WVGA rozlišení slušelo mnohem více. Kvůli omezením operačního systému je možné zobrazit pouze 65k barevných odstínů. Podsvícení displeje je dostatečné a jeho hodnoty můžete měnit ručně nebo práci přenechat světelnému senzoru, který podsvícení přizpůsobí okolním světelným podmínkám. V takovém případě ale počítejte s tím, že se výdrž telefonu o něco sníží, jelikož displej bude většinu času poměrně dost svítit. Standardně je v telefonu aktivní funkce jemné vibrace při doteku displeje, mě ale příliš neoslovila a tak jsem ji raději vypnul. Opravdu nepotřebuji, aby mi telefon neustále vibroval, například při psaní na softwarové klávesnici.

-
Podsvícení displeje ve tmě je dostatečné

Pohybový senzor
Omnia je vybavena pohybovým senzorem, který dokáže velice rychle přizpůsobit obsah displeje aktuálnímu natočení telefonu. V nastavení si můžete vybrat, zda chcete displej automaticky přetáčet v celém systému, nebo zda tuto volbu ponecháte vypnutou, k dispozici je nabídka s regulací citlivosti. Reakce na změnu polohy jsou velice rychlé, o čemž se můžete přesvědčit z přiloženého videa. K dispozici je i několik efektů, které přetočení displeje mohou doprovázet; kupodivu nijak nebrzdí systém a ještě to pěkně vypadá.

- -
Nastavení pohybového senzoru; konfigurace touchpadu

Telefonování, data a několik zajímavých funkcí
Omnia je schopna pracovat jak v GSM, tak i v sítích třetí generace. V GSM můžete pro datové přenosy používat technologie GPRS a EDGE, oboje třídy 10. Výrazně rychlejší je ale přenos přes HSDPA či HSUPA, kde lze dosáhnout teoretické rychlosti až 7.2Mbps. Při prvním spuštění Omnia rovněž rozpozná vašeho operátora a podle toho nastaví profily pro datové přenosy. V telefonu se rovněž nachází velice užitečná utilita, ve které můžete napevno nastavit, jaký datový profil se má používat výhradně pro připojení internetového prohlížeče. Aplikace pro vytáčení čísel a zobrazení historie hovorů prošla poměrně velkými úpravami, jednotlivé nabídky jsou dostatečně velké na to, aby je bez problémů bylo možné obsluhovat výhradně prsty.

- - -
Vylepšená správa hovorů, editor vibrací a možnosti datových profilů pro prohlížeč

Během telefonního hovoru si můžete aktivovat hlasité handsfree, zvuk se v tomto případě přesměruje do zadního reproduktoru. Hlasitost hovoru je dostatečná a zvuk je čistý. Během aktivního hovoru můžete klidně pracovat v operačním systému, psát si poznámky nebo spouštět další aplikace, toto je ale standardní vlastnost všech Windows Mobile telefonů. Třešničkou na dortu je jednoduchý editor vibrací, kde si můžete vybrat několik předdefinovaných stylů, kterými může telefon při příchozím hovoru vibrovat.

Wi-Fi a Bluetooth
Co by to bylo za pořádný komunikátor, kdyby postrádal podporu bezdrátových sítí. Omnia je samozřejmě vybavena bezdrátovým modulem pro přístup do Wi-Fi a pro komunikaci s ostatními telefony a připojení dalších periferií je k dispozici Bluetooth ve verzi 2.0 (včetně podpory A2DP). S Omnií jsem se bez komplikací připojil ke svému domácímu routeru od D-Linku i do sítě v kanceláři, vše tedy fungovalo bez problémů, citlivost přístroje na signál byla velice dobrá. Bluetooth jsem otestoval s neznačkovými A2DP sluchátky a stereo reproduktorem Justmobile Bluetune, a i zde byl přenos bezproblémový. Synchronizace s PC přes Bluetooth rovněž funguje výborně.

GPS a navigační software Route66
Přímo v balení výrobce dodává navigační software Route66, který se instaluje z dodávaného CD-Rom disku na paměťovou kartu microSD. Při zasunutí karty do telefonu se pak automaticky spustí instalace software do telefonu, při prvním spuštění projdete aktivačním procesem a pak už vám nic nebrání navigaci naplno využívat. K dispozici máte mapové podklady České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska. Jistě potěší, že licence na mapy není nijak časově omezena. Snadné umístění Omnie do automobilu zajistí dodávaný držák, o přísun energie se postará cigaretový zdroj napájení (vše je standardní součástí balení).

-
Příslušenství do automobilu

Citlivost GPS čipu je velice dobrá, specifikace bohužel nezmiňuje, o jaký tip se přesně jedná, ale SiRF Star III ani Qualcomm to není, i tak si ale na funkcionalitu nemohu nikterak stěžovat. V husté městské zástavbě (panelákové sídliště) mi Omnia nalezla platný GPS signál během 45 vteřin, ve volném prostranství byl tento čas podstatně kratší. Podporu funkce TMC bychom hledali marně. Pokud k telefonu připojíte dodávaná sluchátka, můžete využívat funkcí integrovaného rádia s funkcí RDS. I když telefon podporuje funkci TV-Out, propojovací kabel bychom v základním balení hledali marně, je tedy nutné jej dokoupit.

- -
Navigační software Route 66 a aplikace pro ladění FM rádia

Fotoaparát
Běžné mobilní telefony od Samsungu se vyznačují velice dobrou optikou, a ani u Omnie tomu není jinak. 5 MPx čočka dokáže vykouzlit velice kvalitní snímky, které jsou nejen dostatečně ostré, ale nabízejí i dobré barevné zpracování, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených fotografií. Obstojně si stojí i při focení textu.

-
Nastavení různých režimů fotoaparátu

Standardní fotografie můžete obohatit o nejrůznější efekty, jako je vyvážení bílé, barevné filtry nebo zrcadlení, nezapomnělo se ani na různé scénické režimy. Velice zdařilé je zejména pořizování panoramatických fotek, kdy vám telefon z několika za sebou pořízených snímků sestaví jednu fotografii se širokým záběrem. Při focení portrétů narazíte na malou specialitu, a sice že optika dokáže sledovat a ostřit přímo na obličej, a jakmile detekuje úsměv, automaticky vyfotí snímek.

- - -

Svůj podíl na dobré kvalitě fotografií má i integrovaný stabilizátor obrazu a autofocus. Pro focení v horších světelných podmínkách lze aktivovat přisvětlovací diodu, která je velice silná a bez problémů dokáže v noci osvětlit malou místnost. Omnia zvládne i záznam videa v QVGA rozlišení a včetně zvukové stopy. Výsledná kvalita je ale spíše průměrná a video není místy úplně plynulé, pro ukládání telefon využívá formát MP4.

- - -

Další snímky pořízené 5 MPx fotoaparátem Omnie naleznete v naší Galerii.

Uživatelské prostředí TouchWiz, bonusové aplikace, widgety na Today
Omnia se veze na vlně trendu poslední doby, kterým je upravené uživatelské prostředí optimalizované pro ovládání pomocí prstů, to je i jeden z důvodů, proč přímo v telefonu nenajdeme stylus. V nastavení systému a programech najdeme celou řadu aplikací, které umožní lehce upravit vzhled systému. Například si můžete aktivovat velké ikony v nabídce Start nebo si vytvořit zcela vlastní barevné témátko.

- - -
Editor videa, prohlížeč obrázků a přehrávač hudby

Uživatelské prostředí TouchWiz je tvořeno několika aplikacemi, v předchozích odstavcích jsem zmínil například vylepšenou historii hovorů. Dále je k dispozici správce programů, který zobrazuje zástupce k základním systémovým aplikacím, ty si však snadno můžete nahradit vlastními. Za velice zdařilý považuji i Task manager, který lze vyvolat krátkým tahem prstu od spodní lišty směrem nahoru. V tu chvíli se vám zobrazí ikonky právě spuštěných aplikací, mezi kterými se můžete přepínat nebo je ukončovat, třeba i všechny najednou.

Jednoduchý editor fotografií dokáže vaše obrázky a snímky obohatit o zajímavé efekty, vaše výtvory pak můžete přes službu ShoZu nahrát na server, nejprve je ale potřeba zaregistrovat si uživatelský účet, který je zdarma. Upravovat si můžete i videosoubory, v systému je k tomu opět určena speciální utilita. Pro přehrávání hudebních souborů je v systému kromě standardního Windows Media playeru připravený také Touch player, který už z názvu dává tušit, že půjde o program optimalizovaný pro prsty. Po importu MP3 souborů do knihovny je můžete filtrovat nejen podle názvu, ale i podle alba nebo interpreta, v aplikaci rovněž funguje kinetické skrolování, díky kterému můžete rychle listovat v rozsáhlém seznamu hudby.

- - -
Převodník jednotek, softwarová klávesnice, světový čas

Pokud byste náhodou někdy potřebovali přepočítat jednotky do jiných hodnot, lze k tomu využít integrovaný převodník. Program hodiny vám zase dovolí zobrazit časy v různých světových městech, jejichž poloha je přímo vidět na zmenšené mapě světa. Pro psaní lze využít zvětšenou klávesnici, na které se při troše cviku dá psát i pomocí prstů, na můj vkus byla ale velikost jednotlivých písmen trochu úzká a občas jsem se tedy překlikával. Díky otevřenosti operačního systému si můžete do systému doinstalovat vlastní klávesnice, velice dobře funguje například Resco Keyboard. Potěšila mě přítomnost českého slovníku xT9, který lze naučit i vlastním výrazům.

- - -
Aktivace velkých nabídek, nastavení barevného schéma, správce programů

Za mírně revoluční můžeme označit speciální widgety, kterými můžete obohatit obrazovku Dnes. V nastavení si tyto pluginy stačí aktivovat, poté se na hlavní obrazovce objeví úzká lišta, která obsahuje ikonky různých widgetů. Z této lišty je pak snadno můžete přetáhnout na volnou plochu, telefon si dokonce pamatuje i pozici každého objektu, a to jak v portrait, tak i landscape režimu, nemůže se vám tedy stát, že by se nějaké položky při přetočení displeje překrývaly. Widgetů je k dispozici celá řada. Od těch jednodušších, které dokážou zobrazit hodiny, přes foto kontakty, poznámky, ovladač Media Playeru až po tlačítka aktivující bezdrátové moduly.

- -
Obrazovku dnes si můžete přizpůsobit k obrazu svému

Pokud by se vám widgety z nějakého důvodu nelíbily, můžete využít i obyčejný Samsung plugin, který zobrazuje velké hodiny a několik zástupců ke klíčovým aplikacím systému (zprávy, e-maily, hovory). A kdyby vás ani toto řešení neoslovilo, jednoduše vše vypnete a necháte si zobrazit jen standardní Windows Mobile pluginy.

- - -
Srovnání s MDA Compactem IV, HTC X7510 Advantage a Airisem T482


Samsung Omnia je plný nejrůznějších vylepšení, která jej od ostatních Windows Mobile komunikátorů trochu odlišují, zaujmout dokáže i svým atraktivním designem. Ocenit musím i dobrou optimalizaci systému a množství bonusových aplikací, během testovaní jsem si navykl i na touchpad, který je určitě příjemným zpestřením. Někomu může vadit nestandardní rozlišení displeje, mohu vás ale uklidnit, většina aplikací bez komplikací funguje. Bohatá datová výbava z Omnie dělá téměř ideálního společníka pro pohodlné prohlížení internetu na cestách. Co ale Samsungu neodpustím, je absence stylusu, je sice hezké, že základní úroveň systému je celkem dobře optimalizována pro prsty, ale v dalších nabídkách je to zase ten klasický Windows Mobile, a zde je stylus povětšinou potřeba. Cena telefonu není vzhledem k jeho výbavě nikterak přemrštěná. V době psaní recenze se pohybovala okolo hranice 13 000,- Kč včetně DPH, k telefonu navíc získáte i příslušenství do automobilu a balík map pro GPS navigaci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

134 komentářů

 1. Dík za rozumnou a objektivní recenzi. Pro úplnost bych jen doplnil, že Omnia možná jediná z WM zařízení, umí z FM rádia i nahrávat.

 2. Dobrý den, předen děkuji za pěknou recenzi, ale chtěl bych se pana redaktora ještě zeptat na displej. Slyšel jsem že displej neni zrovna moc pěknej. Že jdou při tomto rozlišení a barvách vidět čtverečky na displeji. Jak podle vás na tom byl displej? Je to snad první smart kterej má vše co chci + krásnej design. Děkuji Martin S.

 3. Děkuji za kladné hodnocení a připomínku k FM rádiu, tu funkci záznamu jsem u telefonu skutečně přehlédl.

  Co se týče kvality displeje, tak si nemyslím, že by to bylo nějak špatné, a už vůbec ne, že by mě do očí někde rušily nevyhlazené objekty. Je sice pravda, že WVGA nebo VGA rozlišení by při použité úhlopříčce telefonu slušelo mnohem více, ale ani s WQVGA to není zas tak hrozné, a že by byl displej na pohled hrubší a někde mě rušily nevyhlazené objekty, to opravdu ne. Pokud jste někde četl, že se to u Omnie objevilo, tak si spíš myslím, že to bylo způsobeno tím, že někdo spouštěl aplikaci s grafikou optimalizovanou pro QVGA displej, a ta se mu na WQVGA roztáhla, čímž došlo k mírné deformaci grafiky v daném programu, optimalizace není u všech aplikací zcela ideální, a takhle se to občas může projevit.

 4. Taky díky za fajn čtení do práce, Jirka prostě recenze psát umí. Zaujal mě ten optický joystick, jak hodně je to citlivé a skutečně se s tím dá normálně pracovat? Teď nemyslím v tom režimu myšky, ale normálně. TonyBS

 5. Jak už to bývá, vždycky musí být něco špatně – malé rozlišení, chybějící USB a 3.5 jack, stylus. Jinak se mi tenhle Samsung docela líbí. Je to sympaťák. A hlavně má po bocích tlačítka… jedno z mála pda, které dnes ještě hledí i na ergonomii.

 6. Mal som niekolko dni tento telefon,,neni najhorsi, ale ten displej je katastrofa!!!
  Taketo zrno za tie peniaze si mozu nehat…Takyto displej som mal na mojom prvom PDAcku v roku 2003, dnes si predstavujem troska inu kvalitu a ne toto!!!

 7. Osobně největší problém Omnie vidím v displeji. Širokoúhlost se sice krásně vyjímá v tabulce s parametry, ale jak se píše v recenzi – písmenka na soft klávesnici jsou sice vysoká, ale úzká. Displej kevšemu není nějak extra citlyvý na dotek a psaní není moc pohodlné. Lepší je to pokud se píše „naležato“ pak ale klávesnice „sežere“ půlku obrazovky.

  Rychlost také není nic moc, přetočení displeje je tak 1-2 sekundy

  Jak někdo může hovořit o ergonomii u přístroje, kterému chybí základní věc jako čtyř(smi) směrný ovladač. Ten pseudotouchpad nebo co to je opravdu ergonomický není.

 8. Tak jsem se podíval na video a ji mi už jasné, že dotykové ovládání prsty a WM6 opravdu nejdou dohromady. Je to takový kočkopes. Co se týká grafického provedení „nádstavby“, ta se mi taky nelíbí. Rozlišení displeje na dnešní dobu také nevyhovující. Já si to zcela jistě nekoupím.

 9. Má omnia podporu divx? Např když tam hodím film v AVIcku tak ho nemusim predelavat na mensi rozliseni a pusti se to pekne jak ma?

 10. Zdravím Omnii už mám zhruba dva týdny, vzheledm k tomu, že jsem byl zvyklý na Qvga displey ze svého Asusu P525 nemám s s displeyem Omnie žádné problémy. Displey se mi zdá dostatečně jemný, kdo tvrdí že displey má hrubý rastr a objevují se na něm čtverečky, tak buď nemluví pravdu, nebo špatně vidí..
  Rozhodně ale souhlasím s názorem, že VGA displey by rozhodně nebyl na škodu.
  Rád bych opravil autora této skvelé recenze, protože Omnie zvládá natáčet video v rozlišení 640×480 ikdyž kvalita toho videa není nijak oslnivá, vezmu li v úvahu videa pořízené Nokií N93aN95.
  Pokud hledáte telefon, který používate i pro multimediální zábavu, myslím si že Omnie Vám toho opravdu nabídne hodně. Snad jako jediný telefon na našem trhu má sertifikaci Div-X, takže tento formát přehraje již standartní přehravač touch player. Rovněž není nutná žádná konverze tohoto videa na menší rozlišení,nebo kvalitu, protože Omnie zvládá přehrávat bez problému Div-x v DVD rozlišení

 11. Je mozne, aby sa v pohotovostnom rezime zobrazovali sviatky ako to ma OS Symb.Vdaka..

 12. omlouvám se za doubletopic, ještě jsme si vzpomněl na jednu vlastnost, která se mě u OMNIE zaujala, jedná se o uchovávaní zpráv v telefonu. Telefon si zapamatovává celou komunikaci s kontaktem se kterým si píšete, něco jako historie na ICQ. Takže pokud odpovídáte na nějaké dotazy z příchozí SMS, nemusíte vámi rozepsanou SMS uzavírat, jen přeskrolujete a hned víte na co se Vás dotyčný človíček v SMS ptal. Pro někoho to bude možná hloupost, pro mě je to docelá dobrá pomucka..

 13. Tento telefon jsem měl týden. Jediný důvod proč jsem ho vrátil je jeho velikost. Vadí mi délka. Prostě jsem se s tím nedokázal vyrovnat. Vlastním Samsung P310 (takže je to jasné – velikost 1/2)
  Každopádně i900 je super foun. Display bez problémů, vše finguje skvěle, rychle. Jen malý problém byl s GPS. Nainstaloval jsem TomToma7 a nebylo možné nalézt žádný dostupný satelit. Pořád to psalo velice špatný signál, tak jsem to vyřešil instalací GPS gate…
  Výdrž baterie, touch, foťák, wi-fi…vše na jedničku
  Pokud pro Vás není překážka velikost, tak mohu jen doporučit.

 14. To s tím uchováváním SMS zpráv, to je normální vlastnost WM6.1. Jinak Omnia bezproblémů zvládá DivX video dokonce je na to i certifikovaná. Přetáčení displeje u mě trvá chviličku je to rychlé, a ten displej je náhodou dobrý. přešel sem z varia a jsem spokojený.

 15. Pro „anonyma“, který nepochopil mé pojetí ergonomie: samozřejmě, že Omnia má do pohodlného ovládání daleko, ale když ji srovnáš s tragédy Diamondem, Touch Pro nebo Touch HD, je to pořád ještě lepší.

 16. dnes jsem dostal ve skole petku, protoze jsem byl zkousenej z fyziky a tvrdil jsem, ze cocka urcuje rozliseni, jak je zde psano. Dekuji panu Jirimu Hrmovi

 17. omlouvam se panu Hrmovi, petku bych mel dostat i z cestiny, kdyz nedokazu napoprve spravne pochopit slovosled

 18. Tak displej i divx ste mi vysvětlili a teď etě jedna taková věc. Chci telefon kvůli multimédiím, foťáku a organizačním funkcím. A Omnia splňuje všechny moje požadavky, ale jako druhá varianta je Nokia 5800. Telefon nebudu mít vyloženě jako pracovní nástroj proto by možná byl Symbian pro mě vhodnější než WM. Jaký je váš názor na využití obou přístrojů.

 19. 2 cary: sms historii uz jsem pred omnii nekde videl… ze by iPhone? JJ ukrast neco je jednodussi nez neco vymyslet.

 20. A stejne tak S60 uz hodne dlouho, ze? (. Prestanmne si uz hrat na to kdo byl prvni a budme radi, ze uzitecny funkce se rozsirujou.

 21. Co se mě opravdu hodně líbí je kompletní CZ lokalizace v ROM včetně CZ T9. To je oproti HTC velká výhoda. Je to práce Sunnysoftu? Jestli ano,tak jen dobře a mohli by takto pokračovat, třeba u HTC Touch HD ,na které čekám.

 22. nám*d mobil sem spokojenej na 10let do predu xD

 23. Lokalizace je práce Microsoftu, nikoliv sunnysoftu, jirka to píše hned v úvodu.

 24. Co to pisete za nesmysly, lokalizace stejne obsahuje soubory 0405, takze je u prd-ele jesti se tam ty soubory prihrajou, nebo uz tam jsou. Zdrzovat budou stejne, nez se prihrajou jako externi soubor. A to ze ma Microsoft lokalizaci k dispozici a jini si na tom masti kapsu???
  Ty fotky jsou priserne, to asi v prave ruce drzel baterku a levou fotil?

 25. no tak chlapci z HTC sa možu hanbiť. taky rychli stroj som doteraz ešte nevidel…je evidentne že monopol si može dovoliť predať aj uplne sr…y za vela penazi a ludia to budu kupovať…keby nemam kaisera tak to beriem

 26. no tak chlapci z HTC sa možu hanbiť. taky rychli stroj som doteraz ešte nevidel…je evidentne že monopol si može dovoliť predať aj uplne sr…y za vela penazi a ludia to budu kupovať…keby nemam kaisera tak to beriem

 27. V recenzi je opomenuta jedna celkem dosti podstaná funkce. Jedná se o dynamické zvětšení či zmenšení textu. Pokud např v SMS nebo e-mailu podržíte dlouze tlačítko zvýšení hlasitosi, zobrazí se v pravé straně displeje stupnice, pomoci níž můžete text libovolně zvětšovat či zmenšovat. Bude se to hodit hlavně lidem s horším zrakem. V Opeře to dokonce funguje tak: tahem z pravého horniho rohu směrem do levého spodního text zmenšíte a z dolního pravého do levého horního naopak zvětšíte. Je to fakt vychytávka, kterou jiné zařízení s WM nemá tak dobře zvládnutou.

 28. Není to jen u textů, ale funguje to i například v nabídce s programy. Jedná se obecně o lupu. Splocho lze pak libovolně posouvat na místo, které chcete mít zvětšené.

 29. Neduh v podobě nevestavěného stylusu jsem vyřešil takto [odkaz] a jsem s tím velmi spokojený, je to fajn nápad a narozdíl od přibaleného stylusu to neodře telefon.

 30. Zdravím lidičky, koupil jsem si před týdnem dualsim TE-K630 a musím říct, že je to perfektní věcička. Dlouho jsem váhal, zda si ho koupit. Nakonec jsem to risknul a udělal jsem dobře. Křišťálově čistý zvuk jak při telefonování, tak hands.free, 2 aktivní SIM karty, MMS, bluetooth a další fajnovosti. I když mě stačí telefonování, SMS a bluetooth. Najdete jej na [odkaz].

 31. K ty sms historii, ani iPhone nebyl prvni …. palm OS to ma docela dlouho takze mluvit tady o kopirovani iphonu…

 32. Ahoj, dobrá recenze. Všiml jsem si, že Today obrazovka se při otočení přeskládá – asi to podporuje ten plugin, že? Lze to nastavit tak, aby se při otočení nastavily zcela jiné pluginy? Na stojáka by mohly být pracovní PIM pluginy a naležato zase pluginy pro volný čas, třeba zrovna ta samsunží vymyšlenost.

 33. LUPA: na mobilmanii jsem se dočetl, že při použití lupy nejde telefon ovládat a musí se nejprve nastavit zpět původní velikost obrazovky. Je to tak i v nejnovějším českém firmware? Děkuji za odpověď.

 34. ano pro každý mod obrazovky stojato – ležato je možné nastavit jiné pluginy..

 35. Jedna vec je pro mne zasadni pri vyberu zarizeni, a to moznost vyndani pametove karty za chodu. Omnia bye bye…

 36. Dobrá recenze. Mám ale jednu výhradu. Autor uvádí, že v ČR nelze koupit oficiálně 16 GB verzi. Možná to není ofiko prodej, ale v české lokalizaci jsem si ji vyzvedl v pondělí v obchodu DIGIPARTNER.CZ. Dokonce mi stála necelých třináct tisíc. Jinak všem ji doporučuji – maximální spokojenost.

 37. Tak nevím nevím, ale nám se nepodařilo na prodejně s prodavačem kterému projdou přes ruky stovky mobilů rozchodit na Omnii polovinu funkcí ani po 2 hodinách. Následně jsem si půjčil do ruky HTC Pro a ejhle vše fungovalo jak mělo na první pokus. Na to že nikdy neměl mobil s tímto Windows Mobile se dokázal jednoduše dle počítačů se vším vypořádat hned napoprvé i já sám a bez problémů. Co myslíte že jsem si odnes z prodejny? Mě osobně Omnie zklamala totálně a to hned na prodejně po 2 hodinovém zápasení a tak ať si ji nechají ! Nyní jsem spokojený uživatel HTC Pro !

 38. Už pár dní ji mám a fakt se mi líbí. S výhradami z recenze souhlasím, ale dá se to přežít. Jen mi hrozně vadí to vychvalované řazení SMS do konverzace – pro moje použití to je hrozně nepraktické a pořád nemůžu najít, jak to vypnout…

 39. Dobrý den,chci se zeptat jestli při používání GPS je omnia pripojena k internetu?dik

 40. Uvažuji o koupi, ale jedna věc mi není jasná: Jak se snáší wide disp s FullScreen aplikacemi? Jde mi o hry, emulátory apod… Vykresluje se 320*240+bílý/černý, různobarevný pruh a nebo se aplikace nespustí?
  Děkuji za odpověď

 41. Zakazaní sms konverzace , v klici: KEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings
  \OEM\SMSInboxThreadingDisabled zmen hodnotu na 1

 42. Zdravim vsechny priznivce Omnie – mam jen jediny dotaz prosim a to je ohledne GPS Navigace – chtel bych se zeptat jestli funguje proste normalne, anebo napriklad jen s pripojenim pres internet anebo podobne.Dekuji moc za odpoved – s pozdravem Lukas K.

 43. Omnii používám už druhý týden a pořád mám pocit,že mě překvapuje každou vteřinou Moc mě těší 5Megapixel fotoaparát a natáčení videí což u Iphonu by jste jen těžko hledali.GPS je úžasná a prográmky taky.Téměř vubec nepoužívám stylus(s přehledem se dá naučit ovládání prstem)Všem ji můžu vřele doporučit,nebudete litovat!

 44. Pro Anonym : GPS navigace samozřejmě funguje bez připojení na internet.Stačí si zapnout GPS mrknout se až budou body aktivní a je toPak vlezete do vaší káry zadate adresu(nastavit jako cíl) a mužete frčet.

 45. Přeji dobrý den.
  Mohl by prosím někdo z majitelů Omnie vyzkoušet a zdělit mi zde, zda při použití ZOOMu obrazovky jde prostředí nadále ovládat nebo zda se musí velikost obrazovky vrátit do původní velikosti?
  V recenzi na mobilmánii psali, že po zvětšení jsou ovládací prvky neaktivní, tak bych rád věděl jak je to z novějším softwarem telefonu. Je to pro mě důležité.
  Předem děkuji za odpověď a přeji všem hezký den.

 46. dekuji moc za odpoved a podobne co se tykalo GPS a internetu – volal jsem sice na Samsng linku a operator mi rekl ze ta navigace funguje prostrednictvim internetu,ale myslim ze rozumnejsi je verit tomu,ze s nim opravdu nekdo pracu a vi jak to je opravdu – jeste jendou diky moc
  ted uz jen cekam az se objevi u jednoho z operatoru a jdu si pro nej
  cetl jsem na nej i hodne spatne recenze a podobne ale i tak me to stale neodrazuje a tesim se
  Jeste jednou diky moc a mejte se – pocitm s tim ze jak si ho koupim tak ze se nejsis jeste zstavim na kus reci at s mym pocitem nebo treba s zadosti o pomoc od uzivatelu co ho maji dele jak ja

 47. tak nakonec jsem zjistil ze ho prodavaji u O2 ale ta cena za kterou ho tam maji tak to se rozhodne nevyplati – ale co – neni vsem dnum konec a kdo si pock ten se“snad“docka
  asi pockam az se ukaze u T-Mobilu anebo Vodafonu a ti snad udelaj lepsi nabidku nez ta p*toma Telefonica

 48. takže pokud prostředí vyzoomuješ, nemůžeš jej ovládat, musíš ho zase zmenšit. Stačí podržet prst na displey na místě,na které chceš kliknout a displey se dá do původní velikosti

 49. Určitě se na kus řeči zastavte.Rád vám poradím,ale jedno vám řeknu jak jsem poprve držel Omnii v ruce tak jsem si připadal jak bažant na vojně nebo,že je pro mě tento phone španělská vesnice !Tolik funkcí a tolik hodin hraní s tímto tel. jsem nad tím strávil,že mi už i přítelkyně nadavala

 50. Kupuji prvni PDA, nemohu se rozmyslet zda Samsung Omnii nebo HTC Cruise. Jak je to s excelem ? Potrebuji delat tabulky v terenu, sber dat atd. Diky za radu

 51. CARY: Děkuji za vysvětlení. Pokud to tedy chápu dobře, tak pokud si zvětším display třeba při psaní SMS nebo ukládání nového kontaktu nebudu moci psát a budu muset nejprve display vrátit do původní velikosti.
  Mám problémy se zrakem a tak je to pro mě docela důležité. Jak velké jde na tomto komunikátoru nastavit písmo? Nejsou to vyloženě nějaké blechy?

 52. Odpoví prosím někdo na to, jak se snáší wide display s FullScreen aplikacemi? Jde mi o hry, emulátory apod… Vykresluje se 320*240+bílý/černý, různobarevný pruh a nebo se aplikace nespustí?
  Děkuji za odpověď

 53. Excel je na Omnii, stejně jako na jiných WM telefonech bez problémový, je tam na to v systému přímo aplikace, která umožňuje základní editaci/vytváření dokumentů, případně jde pak zakoupit i aplikaci od jiných výrobců, která zvládá i pokročilejší funkce.

  Co se týče kompatibility s rozlišením WQVGA, tak tam je to jak u které aplikace, některé se bez problémů roztáhnou a fungují dobře (těch je většina), ale například některé hry se kvůli rozlišení nespustily.

 54. Já bych naopak řekl, že právě excel je na širokoúhlém displeji Omnie daleko lépe použitelný než na klasických WM s QVGA. Prostě se na obrazovku vejde více sloupců což je pro použití přehlednější.

 55. Zdravím, mám dotaz já osobně jsem spokojený uživatel LG KU990 ale kolega z práce si pořídil Omnii a já se mu snažil přes Bluetooth poslat Film v Divx ale problém je v tom že nikde u Omnie nemůžeme dohledat jak nastavit kam ukládat data přicházející z Bluetooth. Omniia si všechna data automaticky ukládá do vnitřní paměti která má asi 90 MB bo jak a snažíme se docílit toho aby se mu film o velikosti asi 500 MB uložil rovnou na 8GB pamět v telefonu. Díky za odpověd pokud nějaká bude

 56. Ahoj všem. Tak to s tím ukládáním dat přes Bluetooth by mě také zajímalo. Nedávno se mi o tomto problému zmiňoval známí u Nokie 6300i. Nakonec usoudil, že to prostě nejde ukládat rovnou na paměťovou kartu a dál to neřešil.
  Pokud je to tak i u Omnie, tak je to pěkná nevýhoda.

 57. Co se týče ukládání dat přes BT – pro WM komunikátory obecně doporučuji aplikaci moBlue([odkaz]), která je zdarma, a nabízí i možnosti nastavení filtrů pro různé přípony. Doporučuji vyzkoušet, mně osobně se osvědčila.

 58. Zahlédl jsem někde fotku, kde Opera v landscape režimu nezabírá na šířku celý displej, tj. celých 400 pixelů. Je tento problém stále aktuální, nebo už je novější verze Opery nebo přímo fw od Samsungu?

 59. Na bluetooth doporučuji ObexInboxEx – [odkaz] – na Treu funguje bez zaváhání. Neumí filtrovat podle přípon, ale je jediný z všech sw na přesměrování ukládání přes BT, který mi kdy fungoval.

 60. Ukladani posilanych dat pres BT jde v Omnii v klidu nastavit do detailu pres ikonku BLUETOOTH a myslim ze to je posledni zalozka v dolni casti… Ja mam OMNII 2. mesic, mel jsem jeden z 1. kousku v CR a dnes jsem ho dal do servisu, prehrivani, i pri vypnutem pristroji behem 6ti hodin vycucana baterie a nemoznost zapnout bez toho, aniz bych pred zapnutim neresetoval nebo nevyndal baterii… Trochu me zacina s+at!

 61. Téměř všichni prodejci nabízí tento telefon jen s navigací Route 66 – Region: Estonia, Latvia, Lithuania, Czech Republic, Slovakia-což tedy není nic moc.

 62. Taky by mě zajímalo, zda je někde k mání Omnia bez Route66 – a jestli ano tak za kolik.

 63. Route66 přidává k telefonu přímo výrobce, takže bez něj ho neseženete.

 64. Route se dá koupit na internetu,např. na EBay-východní i západní Evropa ,něco kolem sta euro.Prodejci to prodávají s mobilem záměrně,protože takovou navigaci by si málokdo koupil,asi mají značné provize od výrobce tohoto softwaru.Mobil bez navigace se dá koupit na [odkaz] v 8GB nebo 16Gb.

 65. [odkaz]
  zde se dá koupit navigace Route

 66. Nevím si rady,jak vložit radary /poi/do mapy bez shopu.Poraďte dík

 67. Jde někomu SKYPE?

 68. Zdravím, chci se zeptat autorů článku, jestli ten odkaz je opravdu to řešení od Crusselu, jaké se objeví po odkliknutí, nebo je to něco jiného. A taky jestli to sedí perfektně. Díky s pozdravem [odkaz]

 69. Ano, ten odkaz na netradiční stylus od Krusselu je opravdu správný a sám tohle řešení už pěkně dlouho používám (ne u Omnie, ale u Compactu IV). Slouží mi to zároveň jako poutko a jednoduchý stylus.

 70. Honza: Děkuji za hezkou recenzi, zajímaly by mě podrobnější informace k fungování jiných českých klávesnic (Resco Keyboard, Sunnysoft) – lze v landscapu psát pohodlně prsty?

 71. Potřebuji vědět, zda je kompletně v češtině. Poraďte mi prosím.

 72. Ano, Samsung Omnia prodávaný oficiální cestou je kompletně lokalizován do češtiny.

 73. samsung omnia je nejlepji je hustej JE NEJLEPSI

 74. mam pda za 8 tisic a vyrovna se mu

 75. Ahoj, docela bych si rád pořídil nějaký smartphone. Omnia me docela oslovila. Jen se chci zeptat spokojených uživatelů, resp. znalců těchto zařízení jestli opravdu všechny uvedené funkce se dají využít v plné kvalitě. Chtěl bych vše v jednom, tzn. kvalitní foták, GPSku, přehrávač divxů, MP3 přehrávač, atd. Kamarád mi říkal že foták je stejne horší než standardní fotoaparát, dale že prehrávání filmů na takovém displaji ani nestojí za řeč atd.
  A jeste bych se rád zeptat jak je to u takových zařízení z internetem? Kolik například platíte za internet. Občas se potřebuji na net připíchnout a zjistit informace z webu, případně si vyzvednout maily. Předem díky za rady a omlouvam se, nikdy sem nemel zadny komunikátor v ruce ale rád bych si ho pořídil.

 76. Dobrý den
  Potřebuji vědět,zda dokáže zobrazovat soubory pdf
  díky

 77. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli při používání GPS to nachází „satelity“ přez GPRS a stahuje to z „kreditu“ peníze? ….. nebo to funguje jako klasické GPS? Díky moc za info.

 78. Prosim o jednu radu, jsem temer rozhodnut. Ale Omnia asi nepodporuje dvě simky ze?

 79. kde stiahnem Cz lokalizaciu mam Omniu v nemčine…. icq 255066210 .prosiiiim

 80. Odpovim na otazky z poslednich prispevku: Penize z kreditu to nestahuje, funguje to jako GPS! PDF soubory to samozrejme zobrazuje, to by byl celkem na nic „managersky phone“ kdyby neumel. Kamarad, co rikal, ze je to horsi nez klasicky fotak mel pravdu, ale zkus si s fotakem zatelefonovat, nebo si do nej stahnou maily . S temi DivX si myslim ze moc pravdu nemel, jelikoz ja jsem ohromen kvalitou filmu na displayi a je to libove koukatelne. Kamarad si to asi srovnaval v hlave s LCD 3x“, to pak je jasny, ze nema cenu o tom mluvit. Cestina je v celem pristroji, v mem krome jedne casti, kdyz chci otevrit contact, mam open contact… OMNIA NEPODPORUJE 2 SIM-ky…

 81. Chtěl jsem se zeptat. Pracoal jsem s PDA s OS windows Media a měl jsem v režimu „today“ krásný přehled o úkolech a schůzkách. Jenže jsem tam měl nainstalován spb pocket plus. Dá se takto přehledná obrazovka today udělat i u Omnia nebo se tam také dá naistalovat spb pocket plus, který by fungoval stejně, ajko v mém předešlém PDA??

  Děkuji

 82. Dobrý den Rád bych se zeptal jak vám na tomto mobilu funguje wifi ? slyšel jsem ze má problémy se signálem. odpovezte prosim na email : [odkaz]

 83. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někde už existuje nějaké Omnia forum. Dnes jsem ji zakoupil a docela s tím zápasím.Děkuji

 84. čáu hele kdybyste byli tak hodný a poslali mi internetovou adresu kde se dá samsung omnia koupit děkuju tady je moje icq 450281292

 85. Ahoj, mam omnii mesic a je to v pohode phone. Akorat sem neprisel na to jak nastavit autom. roztahovani tapety pri otoceni obrazovky, nevite ? Dale sem doinstaloval program „Smiley sms“ ale ve zpravach se mi nezobrazuji..?! Posledni dotaz – kde nebo jak dohrat novy ton pro sms-ky ? Vyzvaneni je jasne, ale sms….. PLEASE HELP !! Dekuji . FelX

 86. Jiny ton na sms je v MENU-ZVUKY A UPOZORNENI-KARTA UPOZORNENI a rozkliknout a rozbalit UDALOST a tam to je!

 87. odpoved na nektere dotazy:
  wifi je citliva velice dobre, rozhodne lepe, nez FS loox 560. pokud jde o spb shell – funguje tam a s nim lze s klidnym svedomim vypnout veskere pluginy samsung a odlozit stylus. vse lze ovladat prstem. s navigaci iGO8 jsem trochu zapasil, ale uz chodi a je to parada. cip GPS je velmi citlivy.
  shrnuto: prima stroj za rozumne penize

 88. Mám i900 14 dní jsem velice spokojen neumím pustit internet vodafone na den i když mám službu aktivovanou mms zpávy jdou a internet přes wifi také.
  poraďte dík.

 89. Samsung i900 Omnia je bomba ale když nainstaluju Skype tak se sekne.Jde to někomu?

 90. Stáhnul jsem si videa ve formátu avi a při přehrávání mi nejde zvuk. Čím to je ?

 91. prosíím chtěly bych se zeptat kde najdu ztránku kde bych si moh koupit I900 za rozumnou cenu (10000) díky kdyžtak icq 450281292

 92. Zdarec Káfa, prosím o pomoc. Mám Omnii a nemohu dostat do zvuků zpráv jiné tóny, než, které jsou zde uloženy. Nastavení tónů k telefonímu číslu v seznamu se mi povedlo, ale na zprávy sms nikoli. Díky za pomoc. Prosím o podrobnější popis, ajk to udělat. Jedná se mi hlavně o vyzváněcí tóny MP3.

 93. já jsem ji koupil novou s dokladem na s-bazaru (8GB), tak si to tam hlídej.
  Jinak jsou všude tak +/- za 12 až 13

 94. Nefunguje mi Wifi – mám jej aktivované – vše nastavené, píše mi že je k dispozici, ale připojit nejde

 95. Dobry den…. uz sem skoro rozhodnut ze si tenhle mobil zakoupím…ale chci poradit rad se divam na filmy a poslouchám muziku a take potrebuju prevody kurzu atd…a chci se zeptat jestli tento mobil my tyto prani splní…..a jeste jedna vec…tento mobil kdyz si koupím nemusím už platit zádné dalsi poplatky za aktualizace a podobné…

 96. A jeste jedna vec by tu byla prosim odpovezte je to dulezity… jestli pri zakoupeni a otevreni staci zastrceni sim a batery a muzu normálne zacit fungovat s tímto mobilem nebo da nakou praci instalace…..dekuji za odpovet

 97. dobry den …. do omnie se musi stahovat programy jako internet exploer a dalsi programy???? a ruzné hry?? kdyz jo tak prosim poslete odkaz na stazení ruzných programu dekuji…

 98. to Káfa ci co – ZVUKY NA SMS V MP3 A JINE MUSI BYT ULOZENY NIKOLI VE SLOZCE ZVONENI, ALE V ROOTU MY DOCUMENTS. PAK SE OBJEVI V NABIDCE ZVUKU NA ZPRAVY.

  to ostatni: instalace pri prvnim pouziti je na nekolik par minut, mozna ani ne, nejdulezitejsi je kalibrace displaye, musi se to poradne promacknout a drzet, dokud kurzor nepopojede sam na dalsi bod. Jinak na tom neni naprosto nic…

 99. při vložení minipidi karty s navigací Route 66 jsem asi něco potom při instalaci dokaličil. Navigace mi nenaviguje. Ukazuje jenom pozici na mapě.
  Co s tím ?

 100. dik za odpoved jeste bych se chtel zeptat na tu kalibraci displeje to se promackne a co kdyz to neudelam vadi to??

 101. chtěla jsem se zeptat jakto že máte Omnii v češtine? já slyšela že pro tyto mobili ještě není česká verze..?? kde jste ho zakooupil?dk za odpověd

 102. Kde je vůbec zašitá ta navigace Route 66 ???
  Byla na Kartě ??? Musí se na kartu zkopírovat z přiloženého CD kromě manuálů ???
  Kde ji mám hledat v programech ??? Proč se mi nikde neukáže

 103. zajímalo by mě jak to je na Omnii se skype a jestli funguje GPS bez internetu diky

 104. ahoj…chci se zeptat jestli omnia ma v sobe microsoft office?(world atd.)

 105. Má Excel Mobile, PowerPoint Mobile a Word Mobile

 106. Ahoj..zakoupil sem si Samsung Omnia..ale nefunguje mi spoluprace s displayem..nejde pouzit jak stylus tak dotyk prstem..nevite nahodou cim to je???

 107. Si asi neudelal kalibraci….

 108. Jo udelal sem kalibraci, teda pustilo mne to presto dal v nastaveni..jde to nejak spravit???

 109. Prosím nemůže někdo pomoci??? Nefunguje mi dotykovy display ikdyz me to v puvodni nastaveni v kalibraci pustilo..tak potom display reaguje jen kdyz chce a vzdy se zapne neco jineho nez chci..děkuju za případnou pomoc a jestli nevíte na koho se kdyžtak obrátit

 110. Se mi zdá, že jem někde zahlídl „nastavení citlivosti displeje“ tak bych to řešil asi tíhle

 111. Chtěl bych poprosit, jestli mi nějaký majitel Omnii nemůže napsat celkové zkusenosti a hlavně, jestli má dobrý a kvalitní displej.

 112. potřebuju poradit jak do toho nacpat aplikace nake ?

 113. Nevim jak se mi to povedlo, ale asi po dvou dnech mizmizely všechny mapy z navigace…..nemáte s tím někdo zkušenoti….nebo nějaky kontaktkde by to zprovoznili..děkujuuuu

 114. Office jsou v omii a Route 66 je na kartě již přeinstalované, akorát se musí doinstalit po vložení té karty do Omnie. Jinak je Route 66 i na přiloženém CD

 115. skype se podařilo nainstalovat ele při spuštění se zatuhne instaloval jsem Skype 2.2 for Windows Mobile Professional nevím poraďte.

 116. Zdravím, někde jsem se dočetla že k ovládání Omnie potřebuju na displej tyčinku (pero) je to pravda nebo jde ovládat i prstem ? Předem děkuju …

 117. caute nema nekdo cestinu na samsung omnia.mam to holansky…poslete mi ji prosim na 0cream0@.seznam.cz.predem dik.

 118. cauky lidi prosím vás…koupila jsem si tenhle telefon a je skvělej,ale až na jednu věc,že nevim kde jsou mapy česke republiky a podobně, prosím vás o radu,děkuji

 119. Navigace je na mini kartičce, ale mapy musíš stáhnout z netu. Z přiloženého nosiče Route 66 nainstaluj jejich stránku a potom když tam vlezeš, tak ti napíšou, že máš u nich grátis balík map a jestli ho chceš stáhnout. Dáš ano a čekáš. Pak dáš přesunout do mobilu a je to.

 120. doporučuji [odkaz]
  je tam téměř vše na co se ptáte

 121. mam dotaz..mam tento mobil a nevim jak tam patří sluchátka…pomozte diky..

 122. muzu se zepta ja sem si stahl nejaky pisnicky ale nejdou jako vyzvaneci ton tak jestli nevite proc a kdyz tak to stahuju do DCIM/100sscam tak me kdyz tak napiste jestli to nestahuju spatne nebo neco podbnyho jinak je ten mobil skvelej a jestli se rozmyslite jdete do omnie

 123. Musíš to zkopírovat do vyzvánění.

 124. Nevíte jak se připojím k wifi?Jak nastavit omnii a domácí wifinu??

 125. ahoj, chci se zeptat zda lze na tomhle telefonu číselným kodem zamknout klávesnici aby nemohl kdokoli listovat v sms atd. mám Nokii a to standartně umožnuje. Když chci odblokovat klávesnici musím zadat 5-ti místný kod.

 126. Zdravím, ještě bych měl jeden dotaz. Nepotkal jsem v balení instalaci WinMobile, takže vůbec nevím, jakým způsem bych měl přeinstalovat system…poradí mi někdo?

 127. Dobrý den, chci se zeptat, nemáte někdo zkušenost. Když kliknu na Ikonu FOTOAPARÁT, tak se objeví načítám… a pak se telefon vrátí do hlavního menu. Foťák se vůbec nenačte. prosím poraďte. Dík

 128. Zkus restart, nic jinýho mě nenapadá

 129. potřebovala bych poradit, zda mám přítelovi koupit k vánocům samsung omnia 900i nebo htc touch 2, co je lepší??-

  díky moc za odpovědi

 130. j.vitova: Asi bych nyní volil Touch2, je novější, má WM6.5, a nebo mu pořídit Diamond2, i když ten už je dražší. Jinak podobné dotazy příště směřovat přímo do fóra, je tam na to speciální sekce.

 131. Mám Omnii, ale ten čas za kdy se mi načte GPS je u mě průměrně 10 minut a někdy se to nenačte vůbec a to třeba jedu po dálnici. Není to ovlivněno nečím o čem já nevím a nebo je to normální. Zmiňovaných 45 minut u mě neplatí.

 132. Pavel (neregistrovaný)

  Prosím, nevítě o nějaké dobré stránce na hry pro tento mobil ? Všude kde sem stahoval tak mi to dělalo nějakou chybu děkuji moc.

 133. PHorace6u7 (neregistrovaný)

  CO2 laser engraving penetrating motor / engraver cutter CNC router

  [odkaz]

  This is hot products CO2 Laser engraver and cutter machine stand by Fix and Dock for non-metal, such as rubber,ox horns, wood, plexiglass, atomic materials, crystal, bowlder, etc…

  [odkaz]

  [odkaz]

  [odkaz]

  You can handily to object this make over the extent of penetrating wood, plexiglass, making models.

  carving rubber mark ,carving wood dog nickname

  Laser Type : CO2 Gas

  Laser Power : 40W

  Tube Trigger Volt : 20KV

  Tube Operating Volt : 15KV

  Current : 0-22mA

  Interface to Computer : USB Port

  Maximum Item Size to Engrave : 320mm * 220mm * 70mm (12.6W * 8.7L * 2.8H in )

  Laser Tube (life hours) : 1100-1400 Hours

  Engraving Speed : 0-350mm/s (0-13.8 in./s )

  Cutting Speed : 0-35mm/s (0-1.38 in./s)

  Minimum Shaping Character : 1mm * 1mm (0.04 X0.04in )

  Resolution Ratio : 0.026mm (0.001 in ) / (1000dpi)

  Resetting Positioning : ≤0.01mm (0.0004 in )

  Motor Type : Stepper Motor

  Software Supported : CorelDraw X4 and MoshiDraw 2013

  Power Consumption : ≤250W

  Operating Temperature : 0-45℃

  Graphic Format Supported : .PLT / .DXF / .BMP / .JPG / .GIF / .PGN / .TIF etc..

  Water Cooling : Water Pump include

  Product Dimensions : 800mm * 500mm * 250mm (31.4in * 19.6in * 9.8in.)

  Recommended Let go Parts / Consumables Laser Tube, Centralized lens, Cogitation lens

  *Co2 lasers intention blemish plain metals when coated with a metal marking solution.

  LMM Coated Metals are metals that make been sprayed with an LMM or Laser Marking Material Spray. Typically a CO2 laser engraver like the anecdote sold here ordain not impress on metals unless it is painted metal. Nonetheless, LMM sprays have recently been introduced to the make available and if acclimatized correctly, wishes aid a CO2 laser engraver to carve on many types of metal. We do not dispose of LMM shower but you can find it on the internet. Notwithstanding, we dont promise LLM floral arrangement drive spur as we do not producer it. It would be up to you to learn how to use it. We do not receive returns on this item in return the fitting of it did not inscribe on metal.

  CO2 Laser engraver and cutter machine is toughened notwithstanding wood or acid of non-metal materials: such as rubber,ox horns, wood, plexiglass, atomic materials, crystal, bowlder, etc… Scornful thickness: 0-10mm (depends on odd materials)

 134. mikela (neregistrovaný)

  Ráda bych věděla zda se dá ajak se dá dostat na tovární nastavení mám ho z druhé ruky jedná se o samsung sgh-i900

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).