Domů » Bleskovky » Samsung hodlá s modelem SM3 Neo ovládnout jihokorejský trh s automobily

Samsung hodlá s modelem SM3 Neo ovládnout jihokorejský trh s automobily

Většina lidí vnímá značku Samsung jako gigantického výrobce, který ze svých továren chrlí pouze spotřební elektroniku. Málokdo však tuší, že společnost, která započala svou obchodní aktivitu prodejem nudlí, působí v mnoha dalších tržních odvětvích. Pod tuto obří obchodní skupinu spadá také divize Samsung Motors, která v posledních letech úzce spolupracuje s aliancí Renault-Nissan. To vyústilo v založení jihokorejské automobilky Renault Samsung, která v roce 2002 představila první generaci modelu SM3 (N17). 

 

Pro letošní rok si automobilka připravila faceliftovaný model s přídomkem Neo (L38), který vychází z vozu Renault Fluence. Korejská verze se od evropského sourozence liší pouze několika exteriérovými detaily. Mezi ty nejpatrnější patří mřížka chladiče, kterou nyní zdobí logo Samsungu a zadní svítilny s mírně pozměněnou grafikou. Posádku bude v interiéru hýčkat aktuální verze palubní systému kombinujícího navigační jednotku, soustava reproduktorů Bose či vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce s masážní funkcí. 

   

Odlišné podmínky silniční infrastruktury si vyžádaly změny na podvozku a jiné naladění posilovače řízení. Pod kapotou se bude ukrývat jediná pohonná jednotka a to benzínový agregát o objemu 1,6 l s maximálním výkonem 86 kW (117 PS). Přenos hnací síly na kola zajistí bezestupňová převodovka CVT, která je v asijských zemích velice oblíbená. Automobilka si od mezigeneračního omlazení slibuje navýšení třžního podílu a pomoci má i s dlouhodobou touhou se prodrat mezi přední automobilové výrobce, kteří spolu soupeří na jihokorejském trhu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Velda (neregistrovaný)

  Proč máte ve všech článcích všechny obrázky tak mrňavé? Myslete i na ty, co se dívají na obrázky z počítače! Tohle, co tu dáváte je tak na 2,5″ displej…

 2. „..dlouhodobou touhou se prodrat mezi přední automobilové výrobce, kteří spolu soupeří na jihokorejském trhu.“

  :D A to chtějí s přelakovaným Renaultem udělat asi jak? :D

  • No ja mam pocit, ze to je trosku obracene – puvodni Renault Latitude je prelakovany Samsung. Ostatne kdykoliv se na Latitude podivam, tak si nemuzu pomoct, ale vidim v nem rukopis Samsungu.. (fakt se od ostatnich Renaultu mi prijde dost lisi)

 3. Majko (neregistrovaný)

  Hezke auticko.

 4. Honza (neregistrovaný)

  Kdyby bylo od Applu, beru hned.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).