Domů » Bleskovky » Samsung HMD Odyssey: nejlepší smíšená realita pro Windows 10

Samsung HMD Odyssey: nejlepší smíšená realita pro Windows 10

Za dva týdny bude do světa vypuštěna velká podzimní aktualizace Windows 10, která přinese mimo jiné i nativní podporu smíšené reality. Na rozdíl od proprietárních řešení jednotlivých výrobců bude smíšená realita zastřešena přímo Microsoftem, a pokud budete mít počítač s dostatečnou konfigurací, postačí jediné – připojit k němu jednu z nabízených náhlavních souprav. Tu svoji představil na včerejší tiskové konferenci Microsoftu Samsung.

Helma od Samsungu se jmenuje HMD Odyssey a nabídne to nejlepší, co si budete moci pro konzumaci virtuální a rozšířené reality ve Windows 10 jen přát. Na rozdíl od již představené konkurence od Asusu, Aceru, Lenova, HP a Dellu disponuje souprava od Samsungu jemnými 3,5″ AMOLED displeji (rozlišení 2 × 1440 × 1600 pixelů, obnovovací frekvence 90 Hz), které přinesou výrazně lepší zobrazovací možnosti v zorném poli až 110°. Přepínačem lze polohu čoček na helmě nastavovat a tím zaostřovat obraz.

K tomu připočítejme vestavěná špičková sluchátka AKG s mikrofonem, schopnost skenování okolí a dvojici ovladačů Motion Controllers. Ty budou dodávány v ceně, která je ovšem oproti konkurenci výrazně vyšší – zatímco základní náhlavní souprava pro smíšenou realitu od Aceru přijde na 299 dolarů (asi 6 600 korun bez DPH), za Samsung HMD Odyssey zaplatíte 499 dolarů (asi 11 tisíc korun bez DPH). Odradit také může hmotnost, souprava od Samsungu váží 625 gramů. Předobjednávky začínají již dnes, avšak dostupnost je stanovena až na 6. listopadu, kdy už budou konkurenční helmy na pultech obchodů.

Zda bude váš počítač podporovat smíšeno realitu, se můžete přesvědčit v této aplikaci

Windows Mixed Reality PC Check
Cena: Code needed

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).