Domů » Bleskovky » Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Samsung Gear S3 dostávají Tizen 3.0 se spoustou novinek

Společnost Samsung vydala velkou aktualizaci svých chytrých hodinek Gear S3, která povyšuje systém na verzi Tizen 3.0, s nímž na trh přišly poslední hodinky Gear Sport. Majitelé se tak mohou těšit na stejný přínos nových funkcí a vylepšení.

Důraz je kladen zejména na sledování fitness aktivity, s Tizenem 3.0 je možné zapnout kontinuální měření tepu s vylepšenou přesností, sledování přijmu a výdeje kalorií, apod. Vylepšeno bylo také uživatelské rozhraní, které má nově vypadající widgety a lépe pracuje s otočnou lunetou. Nový systém umožňuje rychlejší spouštění 4 vybraných aplikací, vytváření nových kontaktů a položek v kalendáři, umí třídit aplikace podle míry jejich využití, atd. Přidána také byla podpora pro asistenku Bixby.

Hodinky také bude možné používat k monitoringu zařízení internetu věcí, jako vzdálený ovladač pro soupravu Gear VR, či pro přepínání snímků v prezentacích PowerPoint. Novinkou je také nový úsporný režim, při němž hodinky zobrazují pouze čas a díky tomu vydrží na příjmu až 40 dní.

Aktualizace Gear S3 je dostupná v aplikaci Samsung Gear a zabírá cca 260 MB.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Čekal jsem že v Tizen 3 již bude možné platit přes Android pay, ale stále nic…
    Snad se dočkáme..

  2. Android pay se asi na hodinkách s operačním systémem Tizen určitě jen tak neobjeví.

  3. John Appleseed

    UI se mi nelíbí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).