Domů » Bleskovky » Hodinky Gear S2 mají atypickou baterii. Je vyrobená novou free-form technologií

Hodinky Gear S2 mají atypickou baterii. Je vyrobená novou free-form technologií

Hodinky Samsung Gear S2 (první dojmy) jsou prvním nositelným zástupcem korejského výrobce s kulatým displejem. Při návrhu takových hodinek je zapotřebí podřídit kulatému tvaru veškerý vnitřní hardware, včetně baterie. Samsung do těla hodinek Gear S2 dokázal vměstnat baterii o kapacitě 250 mAh, a to přestože jsou hodinky výrazně menší než jejich „hranatí“ předchůdci.

  

Tajemství Samsungu tkví v nové form-free technologii, kterou vyvinula vlastní divize zabývající se výrobou polovodičových součástek. Baterie díky této technologii dokáže efektivněji vyplnit prostor, a tím pádem disponovat větší kapacitou. Vývoj form-free baterií začal v prosinci loňského roku a dokončen byl v dubnu. V případě, že by Gear S2 poháněla klasická obdélníková baterie, byla by její kapacita minimálně o 20 procent menší. 

 

Ani 250 mAh však není nijak dechberoucí kapacita, nedávno představená druhá generace hodinek Moto 360 disponuje baterií o kapacitě 300 či 400 mAh (v závislosti na velikosti). Displej obou variant je však větší než v případě Samsungu Gear S2.

Samsung Gear S2: První pohled z IFA

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Nemáme to náhodou už pár měsíců v MacBooju?;-)

    • ako vrchný apple fanboy máš vedieť že v Macbooku je viac baterii naukladaných na viacerých miestach.

    • Michal (neregistrovaný)

      Ne, ale zcela jiste Apple tyhe baerie jiz nekolik let vyviji. Samsung se to dovedel a chtel byt jenom prvni. Klasika.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).