Domů » Bleskovky » Samsung Gear Fit2 Pro uniká: náramek chytrý jako hodinky

Samsung Gear Fit2 Pro uniká: náramek chytrý jako hodinky

Společnost Samsung má na 23. srpna naplánovanou tiskovou konferenci, jejíž hlavní hvězdou bude nový smartphone Galaxy Note8. Ten však není jedinou chystanou novinkou korejského giganta, tou druhou má být nový náramek Gear Fit2 Pro, který právě představil na serveru VentureBeats známý leaker @evleaks.

Samsung Gear Fit2 Pro bude navazovat na Gear Fit2, a to jak designem, tak zaměřením. V první řadě se bude jednat o fitness náramek s vestavěnou GPS a voděodolností do 5 ATM (+ certifikace IP68). Veškeré dění se bude odehrávat na podlouhlém zahnutém displeji, prostředí bude postaveno na operačním systému Tizen.

Ten bude mít na starosti sledování sportovních aktivit (včetně plavání), tepové frekvence, ušlých kroků, apod. Kromě toho zajistí příchod notifikací na příchozí a zmeškané události ze smartphonu s Androidem nebo iOS. Náramek bude možné dovybavit dalšími aplikacemi, vestavěné bude například Spotify s možností přehrávání offline playlistů, v ceně bude také roční předplatné služby Urban Armour Premium.

Gear Fit2 Pro nemá být náhradou za současný model, ale bude prodáván po jeho boku. Cena zatím není známá, představení proběhne buď 23. srpna společně s Galaxy Note8, nebo si jej Samsung nechá jako překvapení na veletrh IFA do Berlína.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jsou někde informace jak velká podpora bude pro iOS? Jestli to budou jen hloupé notifikace nebo i něco víc?

  2. Gear Fit 2 je výborný hardware zabitý malou ponukou aplikácií kvôli Tizenu a politike Samsungu, ktorá neumožňuje tretím stranám distribuovať v vo Galaxy obchode pred Fit 2 nič iné len Vzhľady hodiniek(Watch face). Klasické aplikácie môžu len partnery Samsungu. Takže napr. tvorca Gear Fit navigatora musel navigáciu urobiť ako WatchFace aplikáciu. Keď si ju chcte spustiť, musíte si najprv Gear Fit navigator nastaviť ako vzhľad hodiniek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).