Domů » Články » Samsung Gear Fit: Stylové fitness hodinky se zakřiveným displejem (videopohled)

Samsung Gear Fit: Stylové fitness hodinky se zakřiveným displejem (videopohled)

Příjemným překvapením Unpacked 5 eventu bylo představení chytrých hodinek s fitness funkcemi Gear Fit. Vypadají moc pěkně a lákat budou i na zakřivený displej.

Samsung Gear Fit: Stylové fitness hodinky (MWC 2014)

Gear Fit jsou chytré fitness hodinky, které ocení především sportovně aktivní uživatelé. Hlavním poznávacím rysem se stal zakřivený Super AMOLED displej s jemným rozlišením 432 x 128 pixelů. V kompaktním těle se nachází integrovaný akumulátor s kapacitou 210 mAh. To by mělo podle slov výrobce stačit na tři až čtyři dny běžného užívání. Propojení mezi smartphonem a náramkem zajišťuje Bluetooth LE (4.0).

Hodinky Gear Fit dokážou zatím spolupracovat pouze se smartphony od Samsungu a do maximální míry využítí lze dosáhnout jedině s aktuálně představeným modelem Galaxy S5. Mezi zajímavé funkce patří fitness coaching, díky které lze monitorovat vaše výsledky během sportování a porovnávat je s již uloženými daty. Na zakřiveném displeji můžete zároveň pohodlně kontrolovat příchozí notifikace, přijímat hovory či ovládat hudební přehrávač.

Dalším prvkem ve výbavě se stal senzor pro snímání tepové frekvence a potěšující je také odolnost vůči vodě. V prodeji by se Gear Fit hodinky měly objevit v průběhu dubna, cena zatím zveřejněna nebyla, ale pokud to s ní Samsung nepřežene, mají obrovsou šanci stát se prodejním hihem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  Bude se to nejak hodit treba do fitka? Asi tezko ze?

  • Za sebe si myslím že ano. Těším se, až dostanu na recenzi finální kus a určitě s ním zkusím fungovat, teď po zimě to fitko potřebuji jako sůl :)

 2. vlada (neregistrovaný)

  Konecne dostal zakriveny displej vyznam.

 3. Borec (neregistrovaný)

  Chci to. Podle mě bezvadná věc. Kdyby byly do 5 000 Kč tak neváhám.

 4. akord (neregistrovaný)

  Me se to nelibi…hlvne vidim jak si prekrucuju celou ruku abych se na to podival v rovine, fakt supr…

  • niesu to hodinky, nosí sa to skôr displejom dole(už len kvôli heart monitoru)

 5. Pavouk (neregistrovaný)

  Nevypadá to špatně a využití při sportovních aktivitách si dovedu představit. Vadí mi však jedná věc a to , že je to závisle na tom mít telefon od Samsungu ,popřípadě android jako systém.

 6. same fitnes . a čo my obezny alkoholici ? a hrať s tým hokej asi tiež nebude OK

  :D

 7. Lucka (neregistrovaný)

  Ahoj,

  Dokazi hodinky snimat trasu behu pomoci gps a zapisovat do mapy kterou pak zkouknu na tel?

  Kde se daji najit noce a nove pridavane podporovane app na hodinky?

  Bude pidporovano Endomondo? Diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).