Domů » Články » Samsung Gear Fit: Stylové fitness hodinky se zakřiveným displejem (videopohled)

Samsung Gear Fit: Stylové fitness hodinky se zakřiveným displejem (videopohled)

Příjemným překvapením Unpacked 5 eventu bylo představení chytrých hodinek s fitness funkcemi Gear Fit. Vypadají moc pěkně a lákat budou i na zakřivený displej.

Gear Fit jsou chytré fitness hodinky, které ocení především sportovně aktivní uživatelé. Hlavním poznávacím rysem se stal zakřivený Super AMOLED displej s jemným rozlišením 432 x 128 pixelů. V kompaktním těle se nachází integrovaný akumulátor s kapacitou 210 mAh. To by mělo podle slov výrobce stačit na tři až čtyři dny běžného užívání. Propojení mezi smartphonem a náramkem zajišťuje Bluetooth LE (4.0).

Hodinky Gear Fit dokážou zatím spolupracovat pouze se smartphony od Samsungu a do maximální míry využítí lze dosáhnout jedině s aktuálně představeným modelem Galaxy S5. Mezi zajímavé funkce patří fitness coaching, díky které lze monitorovat vaše výsledky během sportování a porovnávat je s již uloženými daty. Na zakřiveném displeji můžete zároveň pohodlně kontrolovat příchozí notifikace, přijímat hovory či ovládat hudební přehrávač.

Dalším prvkem ve výbavě se stal senzor pro snímání tepové frekvence a potěšující je také odolnost vůči vodě. V prodeji by se Gear Fit hodinky měly objevit v průběhu dubna, cena zatím zveřejněna nebyla, ale pokud to s ní Samsung nepřežene, mají obrovsou šanci stát se prodejním hihem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

9 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  Bude se to nejak hodit treba do fitka? Asi tezko ze?

 2. vlada (neregistrovaný)

  Konecne dostal zakriveny displej vyznam.

 3. Borec (neregistrovaný)

  Chci to. Podle mě bezvadná věc. Kdyby byly do 5 000 Kč tak neváhám.

 4. akord (neregistrovaný)

  Me se to nelibi…hlvne vidim jak si prekrucuju celou ruku abych se na to podival v rovine, fakt supr…

 5. Pavouk (neregistrovaný)

  Nevypadá to špatně a využití při sportovních aktivitách si dovedu představit. Vadí mi však jedná věc a to , že je to závisle na tom mít telefon od Samsungu ,popřípadě android jako systém.

 6. same fitnes . a čo my obezny alkoholici ? a hrať s tým hokej asi tiež nebude OK

  :D

 7. Lucka (neregistrovaný)

  Ahoj,

  Dokazi hodinky snimat trasu behu pomoci gps a zapisovat do mapy kterou pak zkouknu na tel?

  Kde se daji najit noce a nove pridavane podporovane app na hodinky?

  Bude pidporovano Endomondo? Diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).