Domů » Bleskovky » Samsung Gear Fit neoficiálně funguje i s telefony ostatních výrobců

Samsung Gear Fit neoficiálně funguje i s telefony ostatních výrobců

Sportovní náramek Samsung Gear Fit (podívejte se na náš videopohled), který byl představen na akci Unpacked5 v rámci veletrhu Mobile World Congress, je dle svých specifikací kompatibilní pouze s některými mobilními telefony, tabletofony a také tablety od korejského výrobce. Jejich oficiální seznam najdete pod obrázkem níže.

 

Pokud však nejste příznivci těchto vyjmenovaných zařízení od Samsungu a přesto byste rádi Gear Fit používali, máme pro vás dobrou zprávu – pro spárování lze použít i jiná zařízení od ostatních výrobců. Toto zjištění provedli redaktoři serveru 9to5Google, kteří spárovali náramek od Samsungu s novým HTC One (M8) a rovněž s Nexus 5 od LG. K tomu je zapotřebí, aby na smartphonu běžel operační systém Android minimálně ve verzi 4.3 a spolu s ním i neoficiální aplikace Gear Fit Manager, potřebná pro spárování náramku s telefonem pomocí Bluetooth.

How To Use Samsung's Gear Fit With Other Android Devices

Spolu s ní je zapotřebí nainstalovat aplikaci Gear Fitness, skrze kterou pak probíhá veškerá interakce telefonu s náramkem, stejně tak i jeho nastavení. Některé volby však na ne-Samsung zařízeních nefungují, například volby pro rychlé odpovědi, notifikace budíku nebo aplikace založené na zjišťování počasí a lokace. Většina důležitých funkcí ale podle redaktorů 9to5Google funguje.

 

Nefunkční služby možná budou v budoucnu opraveny, ať už aktualizací firmwaru Gear Fit skrze některé z podporovaných zařízení od Samsungu, nebo updatem výše zmíněných aplikací. Je také možné, že korejský výrobce nakonec pro rozšíření prodejů svého příslušenství v budoucnu rozšíří kompatibilitu i mimo svá zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. michal (neregistrovaný)

    Myslíte že by to šlo i s Lg g2? :)

  2. Petr (neregistrovaný)

    Kdyby to šlo i pro Windows phone nebo starší android bral bych ho

  3. Snáď pôjde cena o niečo dole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).