Samsung Gear A: Máme pro vás hardwarové parametry kulatých hodinek s Tizenem

Samsung pro druhou polovinu letošního roku nechystá pouze dvojici tabletofonů Galaxy 5 Note a Galaxy 6 edge Plus, ale také nový přírůstek do oblasti nositelné elektroniky – první hodinky s kruhovým ciferníkem nazývané Gear A. S blížícím se datem představení se na internet dostávají podrobné informace o jejich výbavě, tak se na ně pojďme podívat.

  
Snímky prostředí systému Tizen na kruhovém displeji

Bohužel stále nemáme žádné snímky, takže vzhled si můžeme pouze domýšlet. Z oficiálního SDK víme, že čelní stranu bude tvořit kulatý Super AMOLED displej s rozlišením 360 × 360 pixelů, kromě něj bude možné hodinky ovládat otočnou lunetou, tedy prstencem okolo displeje. V útrobách hodinek bude tikat dvojádrový procesor Exynos 3472 s taktem 1,2 GHz a grafickým čipem Mali-400 MP4, kapacita operační paměti se zastaví na 768 MB. Pro ukládání dat bude sloužit 4GB paměť.

  

Pochopitelně nesmí chybět ani plejáda senzorů, ty bude zastupovat akcelerometr, gyroskop, barometr a senzor srdečního tepu. Zjišťování polohy obstará GPS čip, komunikaci s okolním světem Wi-Fi 802.11 b/g/n (s podporou Wi-Fi Direct) a Bluetooth 4.1, hovoří se i o verzí s podporou sítí 3G. Celý kolotoč bude krmit baterie o kapacitě 250 mAh, což není nijak dechberoucí hodnota – hlavní konkurent Moto 360 se pyšní 320 mAh, LG G Round R dokonce 410 mAh. Snad výdrži dopomůže efektivní procesor a optimalizované prostředí systému Tizen s novým UX pro kruhové displeje. Samsung má také spolupracovat s různými umělci při návrhu vyměnitelných řemínků.

  

Oficiální představení hodinek Samsung Gear A bylo dosud očekáváno v souvislosti se zářijovým veletrhem IFA v Berlíně, je však možné, že ono magické datum bude nakonec 12. srpen, kdy by podle posledních spekulací měly být představeny i zmíněné tabletofony Galaxy 5 Note a Galaxy 6 edge Plus.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku