Domů » Bleskovky » Samsung Gear A: Máme pro vás hardwarové parametry kulatých hodinek s Tizenem

Samsung Gear A: Máme pro vás hardwarové parametry kulatých hodinek s Tizenem

Samsung pro druhou polovinu letošního roku nechystá pouze dvojici tabletofonů Galaxy 5 Note a Galaxy 6 edge Plus, ale také nový přírůstek do oblasti nositelné elektroniky – první hodinky s kruhovým ciferníkem nazývané Gear A. S blížícím se datem představení se na internet dostávají podrobné informace o jejich výbavě, tak se na ně pojďme podívat.

  
Snímky prostředí systému Tizen na kruhovém displeji

Bohužel stále nemáme žádné snímky, takže vzhled si můžeme pouze domýšlet. Z oficiálního SDK víme, že čelní stranu bude tvořit kulatý Super AMOLED displej s rozlišením 360 × 360 pixelů, kromě něj bude možné hodinky ovládat otočnou lunetou, tedy prstencem okolo displeje. V útrobách hodinek bude tikat dvojádrový procesor Exynos 3472 s taktem 1,2 GHz a grafickým čipem Mali-400 MP4, kapacita operační paměti se zastaví na 768 MB. Pro ukládání dat bude sloužit 4GB paměť.

  

Pochopitelně nesmí chybět ani plejáda senzorů, ty bude zastupovat akcelerometr, gyroskop, barometr a senzor srdečního tepu. Zjišťování polohy obstará GPS čip, komunikaci s okolním světem Wi-Fi 802.11 b/g/n (s podporou Wi-Fi Direct) a Bluetooth 4.1, hovoří se i o verzí s podporou sítí 3G. Celý kolotoč bude krmit baterie o kapacitě 250 mAh, což není nijak dechberoucí hodnota – hlavní konkurent Moto 360 se pyšní 320 mAh, LG G Round R dokonce 410 mAh. Snad výdrži dopomůže efektivní procesor a optimalizované prostředí systému Tizen s novým UX pro kruhové displeje. Samsung má také spolupracovat s různými umělci při návrhu vyměnitelných řemínků.

  

Oficiální představení hodinek Samsung Gear A bylo dosud očekáváno v souvislosti se zářijovým veletrhem IFA v Berlíně, je však možné, že ono magické datum bude nakonec 12. srpen, kdy by podle posledních spekulací měly být představeny i zmíněné tabletofony Galaxy 5 Note a Galaxy 6 edge Plus.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Smartwatch má nezaujímajú skôr či bude nástupca podareneho Gear fit. Mohli by v ďalšej generácií umožniť nabíjať priamo z micro usb a qi nabíjačkou, lebo ta mini kolíska sa každú chvíľu stratí. Možno by nebolo odveci dávať vymeniteľnu batériu do týchto zariadení aby to človek nemusel po dvoch rokoch a často aj skôr meniť kvôli nižšej kapacite akumulátoru.

    • Proboha jen ne MicroUSB:) Když už, tak USB-C.

      Tak snad se servis za pár stovek (jak se tu někteří ohánějí) tu aku vymění probůh a ne vyhazovat….:) Ačkoli je to přesně jak píší stále dokola. Bude se ti chtít platit servis a trávit čas takovou samozřejmostí, jako je si prostě obnovit životnost takové věci?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).