Domů » Bleskovky » Samsung Gear 360 na Oscarech: Procházka po červeném koberci a DiCaprio ve 360° videu

Samsung Gear 360 na Oscarech: Procházka po červeném koberci a DiCaprio ve 360° videu

Minulou neděli se předávaly ceny Americké filmové akademie Oscar. Generálním partnerem tohoto podniku je společnost Samsung, která pro tuto událost připravovala krátký vstup propagující nedávno představenou sférickou kameru Gear 360 (více informací). Režisér Casey Neistat měl s tímto příslušenství proplout na skateboardu kolem Leonarda DiCapria v okamžiku vyhlášení jeho dlouho očekáváného triumfu a doprovázet jej při cestě na pódium.

gear360

Vše bylo údajně pečlivě připraveno a nacvičeno, nakonec však producenti Oscarů celý plán 2 hodiny před ceremoniálem bez udání důvodů zrušili. I přesto Casey Neistat kameru na udílení Oscarů propašoval a natočil s ní následující 360° video červeného koberce a také vyhlášení kategorie nejlepší herec, kterou dle očekávání DiCaprio vyhrál, bohužel pouze z uctivé vzdálenosti.

Watching LEO WIN THE OSCAR in 360˚

Díky tomu se můžeme podívat na první záznam z Gear 360, který je na YouTube k dispozici i v rozlišení 2160s. Při rozhlížení do stran je patrný šev mezi záznamy, v němž se stýká záznam dvou širokoúhlých 15Mpx kamer. Nestat nicméně uvádí, že Oscary natáčel prototypem kamery, tudíž Samsung ještě může softwarově spojení záznamů a jejich celkovou kvalitu vylepšit.

Oscars selfie

Samsung významně promluvil do předávání Oscarů i předloni, kdy americká herečka Ellen DeGeneres pořídila smartphonem Galaxy Note 3 slavnou selfie vítězů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments