Samsung Gear 360 na Oscarech: Procházka po červeném koberci a DiCaprio ve 360° videu

Minulou neděli se předávaly ceny Americké filmové akademie Oscar. Generálním partnerem tohoto podniku je společnost Samsung, která pro tuto událost připravovala krátký vstup propagující nedávno představenou sférickou kameru Gear 360 (více informací). Režisér Casey Neistat měl s tímto příslušenství proplout na skateboardu kolem Leonarda DiCapria v okamžiku vyhlášení jeho dlouho očekáváného triumfu a doprovázet jej při cestě na pódium.

gear360

Vše bylo údajně pečlivě připraveno a nacvičeno, nakonec však producenti Oscarů celý plán 2 hodiny před ceremoniálem bez udání důvodů zrušili. I přesto Casey Neistat kameru na udílení Oscarů propašoval a natočil s ní následující 360° video červeného koberce a také vyhlášení kategorie nejlepší herec, kterou dle očekávání DiCaprio vyhrál, bohužel pouze z uctivé vzdálenosti.

Díky tomu se můžeme podívat na první záznam z Gear 360, který je na YouTube k dispozici i v rozlišení 2160s. Při rozhlížení do stran je patrný šev mezi záznamy, v němž se stýká záznam dvou širokoúhlých 15Mpx kamer. Nestat nicméně uvádí, že Oscary natáčel prototypem kamery, tudíž Samsung ještě může softwarově spojení záznamů a jejich celkovou kvalitu vylepšit.

Oscars selfie

Samsung významně promluvil do předávání Oscarů i předloni, kdy americká herečka Ellen DeGeneres pořídila smartphonem Galaxy Note 3 slavnou selfie vítězů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Jakub (neregistrovaný)

  1. Casey Neistat* nie Nestat
  2. Zrušili to producenti Oscarov 2 hodiny pred živým vysielaním nie Samsung

  • Jakub Karásek

   Díky za upozornění, chyby jsem opravil. První vznikla mojí nepozorností, na tu druhou mě přivedla špatná informace na zdrojovém odkazu.

 2. Adam Kahánek

  S režisérem Casey Neistatem jste pobavili :D Pravda, částečně by se tak dal označit, ale YouTuber (co už téměř rok dělá denní vlogy) by bylo tak tisíckrát přesnější :-)

  • Tomas Kolomaznik (neregistrovaný)

   Sám se označuje za režiséra, producenta, majitele společnosti Beme.cz a youtubera. Pokud dobře vím, produkovat, natočil a režíroval několik filmů (mimo jiné vlastní serial Neistat brothers pro HBO). Teprve před pár lety to přesunul na youtube.

   • Tomas Kolomaznik (neregistrovaný)

    beme.com, samozřejmě :) síla zvyku

   • Adam Kahánek

    Jak říkám, částečně by se tak dal označit, ale neoznačí ho tak naprostá většina lidí, co ho nějak zná. On svým způsobem režíruje, The Neistat Brothers bylo v podstatě reality show, show z prvního pohledu, nebylo to ani tak o režii (podobně jako Caseyho vlogy, zkrátka záběry z života). A všechny jeho “filmy” taky nebyly o režii (dal by se tak označit za scénáristu a plno dalších funkcí, když si celé ty filmy dělal sám). A snad nikdy jsem jej neslyšel o sobě říct, že je přímo režisér :-)

 3. chemer (neregistrovaný)

  Casey!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *