Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Fold 3 odhaluje svoji fotovýbavu. Těšte se na celkem pět kamer

Samsung Galaxy Z Fold 3 odhaluje svoji fotovýbavu. Těšte se na celkem pět kamer

Na konci letošního léta představí Samsung své nové „skládačky“. Ohebné smartphony Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3 přinesou několik mezigeneračních vylepšení, přičemž posun kupředu lze očekávat i v oblasti fotoaparátů. Díky informátorovi @FrontTron známe přesnou fotovýbavu třetího Foldu.

Poprvé s poddisplejovou kamerou

Na těle Samsungu Galaxy Z Fold 3 najdeme celkem pět fotoaparátů – tři ve fotomodulu na zadní straně a pak dvě selfie kamery u každého z displejů. Pravděpodobně nejzajímavější bude selfie kamera uvnitř telefonu; Samsung vůbec poprvé použije poddisplejové řešení, takže plochu ohebného panelu nebudou nijak narušovat otvory nebo výřezy. Samsung pod displej umístí 16Mpx snímač Sony IMX-x71 s fyzickou velikostí 1/3.09“, takže každý pixel bude mít fyzickou velikost 1 mikron. Druhá selfie kamera bude umístěna standardně do otvoru v displeji, postavena bude na 1/3.2“ snímači Sony IMX 374 s rozlišením 10 megapixelů.

samsung galaxy z fold 3 gesture control

Hlavní fotoaparát na zádech budou tvořit tři čočky, pod kterými se budou skrývat tři 12megapixelové snímače:

  • primární kamera bude postavena na čipu Sony IMX555 s fyzickou velikostí 1/1.76“
  • širokoúhlou kameru zastoupí čip Samsung ISOCELL 3L6 o velikosti 1/3.2“
  • 2násobný teleobjektiv pak bude postaven na čipu Samsung ISOCELL 3M5 o velikosti 1/3.2″

Zatím neznáme světelnost objektivů, ale i tak to vypadá na velmi slušnou fotosestavu, která mírně zklame snad jen v možnostech přiblížení. Jediným ohebným smartphonem s periskopickým „zoomem“ tak stále zůstane Huawei Mate X2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).