Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Flip 3 a Fold 3: na kolik vás vyjde mimozáruční výměna displeje?

Samsung Galaxy Z Flip 3 a Fold 3: na kolik vás vyjde mimozáruční výměna displeje?

Nejen Samsung vidí v ohebných telefonech budoucnost. Z konstrukčního hlediska se jedná o převratné přístroje, které jsme si před pár lety mohli pouze představovat. Každý pokrok má ale také stinné stránky. Pokud si náhodou poškodíte chytrý telefon klasické konstrukce, jeho oprava nebude nejlevnější. V případě ohebných telefonů vás ale i běžná výměna displeje finančně zabolí mnohem více.

Samsung Galaxy Fold 3 clanek recenze
Samsung Galaxy Z Fold 3

Nejdražší opravou na ohebném telefonu je pochopitelně vnitřní displej. Jeho nezáruční výměna vás v případě Galaxy Z Foldu 3 vyjde na zhruba 14 000 Kč, zatímco u modelu Galaxy Z Flip 3 se cena pohybuje okolo 9 500 Kč. Vnější displej je na tom o něco málo lépe, u Galaxy Z Foldu 3 jeho výměna přijde na částku okolo 4 000 Kč a u menšího displeje v modelu Galaxy Z Flip 3 se cena výměny pohybuje okolo přijatelné hranice 2 500 Kč.

Samsung Galaxy Z Flip 3 01
Samsung Galaxy Z Flip 3

Nutno podotknout, že ceny jsou pouze orientační a jedná se o celkovou cenu materiálu, práce a DPH, přičemž ceny se mohou mírně lišit dle ceníku daného servisního partnera. Do cen opravy také není započítaná výměna dalších částí telefonu, které se společně s displejem často mění, například zadní kryt.

📱Samsung Galaxy Z Flip 3 je nejlepší ohebný telefon současnosti (recenze CZ, 4K)

Mimozáruční výměna displeje ohebných Samsungů zlevní

Ačkoli se ceny za opravu ohebných telefonů mohou zdát jako drakonické, v případě vlajkových modelů se prakticky vždy jedná o vysoké částky. Například výměna displeje u Samsungu Galaxy S21+ přijde na 6 399 Kč a pro opravu displeje modelu Note 20 Ultra je potřeba si připravit 9 199 Kč. Pokud se předběžné ceny opravy ohebných novinek od Samsungu potvrdí, půjde dokonce o výrazné zlevnění pozáruční výměny – na oficiálních stránkách uvádí korejský gigant výměnu displeje Foldu 2 za 19 199 Kč a Flipu 5G za 15 999 Kč.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Neměl být tento článek označen komerčním? :D
    Jinak kdo by chodil měnit display do mobilpohotovosti, když tam stojí výměna u Flipu 16tis? Přímo v Samsungu stojí 13tis :D

  2. Pamatuju S8 displej snad za desítku, když byl nový, takže tohle je vlastně dost pokrok. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).