Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy X má připomínat peněženku se složeným 7″ displejem uvnitř

Samsung Galaxy X má připomínat peněženku se složeným 7″ displejem uvnitř

Počátkem příštího roku má Samsung představit první smartphone se skládacím displejem, kterému se interně říká Galaxy X, byť kódové označení je údajně Winner. Pár nových detailů o tomto zařízení nyní zveřejnil deník Wall Street Journal.

Samsung Galaxy X má údajně dostat 7″ obrazovku s ohybem uprostřed. Díky ní má jít telefon složit na poloviny, přičemž displej se bude skládat dovnitř. Podle lidí, kteří viděli prototyp, se má telefon skládat jako peněženka; díky rádiusu v ohybu je možné, že k sobě obě části nebudou přiléhat, podobně jako u kloubu Surface Booku. Displej má však být i na vnější straně zařízení, sloužit bude k zobrazování notifikací a patrně i k živému náhledu u selfies. Kromě něj se totiž na vnější straně bude nacházet i hlavní fotoaparát.

Vysoká cena a zamření na hraní her

Ohebné smartphony jsou podle zástupců společnosti pro příští rok prioritou, jejich masově šíření se má odehrát především v druhé polovině příštího roku, přestože samotný Galaxy X je plánován už na jeho začátek. Zaměřen má být především na mobilní hráče, které by nemusela odradit ani jeho vysoká cena, která se údajně bude pohybovat okolo 1 500 USD (asi 33 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Vypadá to zajímavě, ale jestli to pojmenují X, tak to zase budou fanoušci Applu pokřikovat…., jinak skládací display vypadá jako velmi zajímavá technologie. Na tento telefon se velmi těším, ne že bych si ho chtěl koupit, ta cena bude šílená, ale ukáže to jak budou mobily vypadat do budoucna.

  2. Tento koncep jsem jiz videl 5 let dozadu… bohuzel zijeme v dobe konzumni spolecnosti a tak technologicky jsme uz daleko dale nez vidite vyse…

  3. Petr Štěpánek

    Zajímalo by mě jakou životnost bude mít vedení vodičů v ohybu. Kolik zavíracích a otevíracích cyklů než to začne blbnout. Jaký použili materiál aby tohle vydržel. Jestli v tomto ohledu mají vychytané mouchy.

  4. Oprava nadpisu:
    …Vysoká cena a zamření na hraní her…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).