Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Watch Active: chystané sportovní hodinky kompletně odhaleny

Samsung Galaxy Watch Active: chystané sportovní hodinky kompletně odhaleny

V minulých dnech jsme měli možnost spatřit rendery připravovaných chytrých hodinek od Samsungu, nyní se nám dostává do rukou jejich kompletní specifikace. Oproti původním informacím nemají nést název Galaxy Sport, ale Galaxy Watch Active.

Samsung Galaxy Watch Active: 1,3″ displej a plejáda senzorů

Podle informací, které „vydolovala“ komunita z XDA Developers z firmwaru zařízení s kódovým označením RM-500, dostanou hodinky kruhový dotykový displej s úhlopříčkou 1,3″ a rozlišením 360 × 360 pixelů, což znamená jemnost 318 dpi. Na těle hodinek najdeme dvě fyzická tlačítka s funkcemi zpět a menu, na otočnou lunetu tentokráte nedojde.

Samsung Galaxy Watch Active nahradí i telefon

Prostředí systému Tizen 4.0.0.4 požene kupředu čipset Exynos 9110, kapacity pamětí známé nejsou. Uvnitř hodinek najdeme obrovský zástup čidel a senzorů, chybět nebude ani GPS, NFC s elementem zabezpečení a monitor srdeční aktivity se zeleným světlem. Přítomen bude také mikrofon a reproduktor, takže hodinky bude možné používat pro telefonování – v nabídce má být dokonce i varianta s LTE. Ostatní bezdrátovou komunikaci zajistí kombinovaný čip BCM43012 s podporou Wi-Fi a Bluetooth.

V hodinkách bude umístěna baterie s neoslnivou kapacitou 230 mAh; k nabíjení poslouží nabíječka s výkonem 5W (5V/1A). Galaxy Watch Active mají být nabízeny nejméně ve čtyřech barvách – stříbrné, černé, tyrkysové a růžové.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).