TOPlist

Samsung Galaxy Tab S3: desetpalcový iPad Pro má nového konkurenta

Společnost Samsung na veletrh MWC překvapivě nepřivezla svůj vlajkový smartphone, ale tablet. Jedná se o pokračovatele řady Galaxy Tab S, tudíž před sebou máme špičkový přístroj s vysokým výkonem a kvalitním displejem.

Perfektní podívaná i poslech

Jelikož se velikost smartphonů stále zvětšuje (chystaný Samsung Galaxy S8+ bude mít displej s úhlopříčkou 6,2 palce), rozhodl se korejský gigant vynechat osmipalcový Galaxy Tab S3 a představil pouze desetipalcový, tedy přesněji 9,7″. Displej je pochopitelně vyroben technologií Super AMOLED, disponuje rozlišením 2 048 × 1 536 pixelů a podporuje obsah s vysokým dynamickým rozsahem. Samotné rozměry tabletu činí 169 × 237,3 × 6 mm, hmotnost je 429, resp. 434 gramů (Wi-Fi / LTE verze).

Videopohled

17016479_10211484223158213_1699800607_o

Tablet od Samsungu je tak mírně tenčí a lehčí než 9,7″ iPad Pro od Apple, ve srovnání s Galaxy Tab 2 si ale v těchto disciplínách pohoršil. Stejně jako jeho jablečný konkurent disponuje čtveřicí reproduktorů, které nacházejí blízko rohů, kde je nebude uživatel zakrývat dlaněmi. Zvuk tabletu dodala společnost AKG, která spadá pod konsorcium Harman spadající od loňského roku pod Samsung. Na těle tabletu se dále nachází dvojice fotoaparátů o rozlišení 5 a 13 Mpx a pro Samsung typická konfigurace dvou kapacitních tlačítek a středového domovského tlačítka s vestavěnou čtečkou otisků prstů.

Motorem Galaxy Tab S3 je čipset Qualcomm Snapdragon 820, který v činnosti podporují 4 GB operační paměti. Kapacita vnitřního úložiště je 32 GB, nechybí však slot na paměťovou kartu. Kapacita akumulátoru decentně narostla na 6 000 mAh, o jeho dobíjení se stará USB-C konektor umístěný na kratší spodní straně; zde se nachází rovněž 3,5mm jack pro připojení sluchátek.

samsung-tabs3_dynamic-pen_silver_wifi

 

Stylus v balení, klávesnice zvlášť

Na levé z delších stran najdeme POGO konektor, k němuž se dá připojit hardwarová klávesnice se stojánkem; ta však bude prodávána separátně. S tabletem se v balení bude nacházet stylus S Pen, uživatel si jej však bude muset hlídat, neboť do těla zařízení vsunout nejde. Pero má menší špičku (0,7 mm) a zároveň vyšší citlivost na tlak, aby jeho používání bylo ještě přirozenější. S perem je možné využívat také další pohodlné funkce jako jsou Screen Off Memo pro rychlé zapisování poznámek, PDF Annotation pro snadnou editaci nebo prostřednictvím nástroje Advanced Drawing kreslení na profesionální úrovni. Tablet pohání Android 7.0 ozdobený nadstavbou Grace UI.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Tab S3 půjde do prodeje ve dvou variantách – pouze s Wi-Fi připojením, případně s Wi-Fi + LTE (Cat. 6), obě pak budou nabízeny v bílé a černé barvě. Cenu a dostupnost zatím potvrzenou nemáme.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku